Witamy

Jesteśmy grupą 3/4-latków. Nazywamy się Króliczki. Do przedszkola chodzimy drugi rok, ale w naszym gronie mamy dzieci, które w tym roku dołączyły do przedszkolnej społeczności.

Uczą nas Pani Ewa i Pani Dagmara. Wspiera Nas i pomaga Pani Asia.

Posiłki przynosi nam i dba o naszą salę Pani Iwona.


Czytający rodzice

Odwiedziła nas mama Ali, wysłuchaliśmy ciekawych historii z książki "Dzieci z ulicy Awanturników" Astrid Lindgren. Potem wspólnie bawiliśmy się w zabawę "Stary niedźwiedź"

Dziękujemy


Kolorowy Karnawał

Kolorowa bibuła, woda i dużo zabawy.


Czytający rodzice

W piątek odwiedził nas tata Oskara. Wysłuchaliśmy przygód o Tupciu Chrupciu.
Dziękujemy


Poznajemy ozoboty

W naszym "basenie" znalazło się miejsce dla nowej pomocy Ozobotów. Dowiedzieliśmy się jak się je uruchamia, w jaki sposób "odczytują" zapisane kody - w postaci kolorów, jak ważne jest dokładne rysowanie kodu, by je odczytały. Obserwowaliśmy jak poruszają się po narysowanej linii - zmieniają kolory. Już niedługo będziemy je dalej poznawali.

« z 2 »

Testujemy boisko

Pani Ewa lubi nam dawać wyzwania. W tym tygodniu testowaliśmy materiałowe boisko. Zostaliśmy podzieleni na zespoły. Wyznaczeni zostali sędziowie boczni i to do nich należało zbieranie piłek, gdy wyleciały poza. Było dużo radości, emocji i hałasu. Wynik 4:1, ale nikt nie pamięta, która drużyna wygrała niebieska, czy pomarańczowa. Czy to ważne? Ważniejsza była świetna zabawa. Na koniec podzieliliśmy się naszymi uwagami na temat zabawy i boiska ;). Teraz boisko testują dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola Nr 148


Czytający rodzice

Tym razem odwiedziła nas mama Ali. Przeczytała nam historie dzieci z ulicy Awanturników. Potem wspólnie bawiliśmy się min. w niedźwiedzia.


Dziękujemy za wizytę


Kolory i refleks

Nowy tydzień i nowe pomysły na zabawę. Panie przygotowały dla nas plansze z kolorowymi kółkami. Pierwszymi testerami byli Amelka i Dawid. Zabawa polegała na równoczesnym zakrywaniu kubkiem tego samego koloru. Nic trudnego - prawda, ale jak się nie ma kolorów w lustrzanym odbiciu zaczyna się śmiech i super zabawa z naszych malutkich pomyłek. Daliśmy radę. Zabawa była dość głośna, bo ciągle było słychać stuk, stuk kubeczków o stół.


Czytający rodzice

Tym razem odwiedziła nas mama Wikusi. Wysłuchaliśmy zabawnych historii kolorowych skarpetek


Dziękujemy


Nasze upominki

Już wkrótce dzień Babci i Dziadka, w związku z tym zaczęliśmy przygotowywać upominki. przy muzyce i dobrej zabawie gnietliśmy i zawijaliśmy szary papier. Dodatkowo zrobiliśmy obrazki pełne kwiatków z "dziurki"

« z 2 »


Cztery pory roku

Początek roku jest okazją do przypomnienia i utrwalenia nazw dni, miesięcy i pór roku. Metodą mnemotechniczną uczyliśmy się nazw miesięcy, kolejność pór roku za pomocą obrazków przedstawiających sad, a dni tygodnia utrwalaliśmy rymowanką i piosenką Tydzień ma siedem dni


Czytający rodzice

Odwiedził nas tata Zygmunta. Wysłuchaliśmy opowiadania "Oko w oko z diplodokiem".
Dziękujemy


Zabawy sprawnościowe


Rodzice - dzieciom

Odwiedziła nas mama Blanki, która jest stomatologiem, towarzyszyła jej Pani Kasia higienistka. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się jak prawidłowo dbać o nasze zęby, jak ważne jest jedzenie produktów, które wzmacniają nasze zęby, oraz dlaczego nie można jeść pasty do zębów?

Dziękujemy za wizytę i upominki 🙂


Czytający rodzice

Odwiedziła nas mama Marcela. Rozpoczęła czytanie książki "Szary domek" wysłuchaliśmy dwóch rozdziałów. Pani Ewa obiecała nam, że do czytania tej książki wrócimy niedługo.


Głowa, ramiona ... łap woreczek

Bardzo ważna sprawa refleks i świetna zabawa

« z 2 »


 


Spotkanie ze zwierzętami - świnka morska

« z 2 »

Kolczatek szuka mieszkania


 


 


Spotkanie z policjantką


Zgadnij jaki to owoc


Nasze jesienne zabawy w ogrodzie


Historia o Stanisławie Moniuszce

"Tatulczyk" - książka o Stanisławie Moniuszce. Słuchać książki można w każdej pozycji


Zabawy matematyczne z trzylatkami

Podczas, gdy starsi wykonywali swoje zadanie, młodsza część grupy miała chwilę na wspólną zabawę matematyczną. Trzeba było policzyć ile kasztanków ukryło się w woreczku, i ułożyć taką samą ilość koralików pod nim. Wszyscy bez większego problemu wykonali zadanie.


Powitanie Amelki

Od poniedziałku w szczególny sposób się witamy, a na koniec dnia żegnamy z Panią Ewą. We Środę powitaliśmy naszą jubilatkę Amelkę. Tego dnia skończyła 4 lata. Życzymy wielu uśmiechów. Urodzinowy dzień obchodzimy w trzeci poniedziałek miesiąca.


Nasz Jesienny kącik

W sali powstał z przyniesionych przez dzieci jesiennych skarbów, kącik przyrodniczy. Najwięcej skarbów do kącika przyniósł Wiktor, zbierał je na spacerze w lesie i parku. Ala, Ula, Blanka i Natalka codziennie przynosiły owoce jarzębiny, która teraz się suszy, a w zimie będzie dana ptakom.
Brakuje nam jeszcze w naszym kąciku owoców i warzyw. Miejsce już przygotowane.


Pajęcza sieć

Tak szybko uporaliśmy się z zadaniem zebrania kasztanów, że Pani Ewa nie zdążyła zrobić dobrych zdjęć. Na tych widać jak się uwijamy.


Kasztanki w trawie

Rysowanie trawki w takt muzyki, dorysowywanie kasztanków "z dziurki"

« z 2 »


Zabawy muzyczno - ruchowe

Testujemy nową pomoc do tańca i muzycznej zabawy. Bardzo nam się spodobała zabawa "ubraną" gumą

« z 2 »


Jesienny spacer

W środę wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu Pani Jesieni. Ustawieni w pary wyruszyliśmy na poszukiwanie kasztanów, żołędzi, jarzębiny i innych skarbów. Po krótkim odpoczynku i posileniu się pysznymi jabłkami i marchewkami mieliśmy czas na zabawę na placu zabaw.

« z 3 »


Kasztanowe zabawy

W pierwszy dzień jesieni bawiliśmy się kasztanami przyniesionymi przez naszą koleżankę Natalkę. Dodawaliśmy, przeliczaliśmy i układaliśmy w pary brązowe kasztanki.


Kolorowe kubki

Podczas zabawy doświadczyliśmy jak łatwo jest zgnieść samotny kubek, a bardzo trudno, gdy jest ich dużo. Młodsze dzieci poznały, a starsze sobie przypomniały zasadę Kubek w kubek i dlaczego trzeba jej się trzymać. Tym razem układaliśmy kubki według kolorów.


Szklanka soku

Coraz bardziej lubimy środy i przygotowywanie soku, z przyniesionych owoców i warzyw. Tym razem wykazaliśmy się dużą samodzielnością i super współpracą przy zdejmowaniu fartuszków. Owocowo-warzywne soki bardzo nam smakują.

« z 2 »


Dzień Kropki

W poniedziałek 16 września obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Wspólnie z grupą Kangurów i Skrzatów obejrzeliśmy film "The Dot" w języku polskim i angielskim. Później rozmawialiśmy o swoich mocnych stronach i talentach. Po zabawie ruchowej i wybraniu kolorowych kropek stworzyliśmy z nich piękne prace.

« z 2 »


Bajka o pędzlu

Na początku wysłuchaliśmy bajki o pędzlu. Następnie po przygotowaniu się do malowania (kto miał włożył ochronne ubranko) przystąpiliśmy do pracy. Następnie obudziliśmy do pracy nasze pędzle. Nauczyliśmy się myć i wycierać w ręcznik pędzel. Słuchając opowieści Pani Ewy, malowaliśmy przygody pędzla. A on co i rusz wskakiwał w farbę i tańcował po kartce papieru. Wszyscy słuchaliśmy tej samej opowieści, a każda praca wyszła inaczej.

« z 2 »


Koncert Filharmonii

Za nami pierwszy koncert muzyki na żywo. Odwiedzili nas muzycy z Filharmonii. Dowiedzieliśmy się jak nazywają się ich instrumenty: skrzypce, altówka i wiolonczela. Słuchaliśmy i bawiliśmy się wesoło. Na koniec nasze koleżanki i koledzy zagrali dla nas koncert.


Szklanka soku dla zdrowia

W środę rozpoczęliśmy akcję środowego własnoręcznego przygotowywania i picia soków owocowo-warzywnych. Zanim przystąpiliśmy do pracy zadbaliśmy o higienę. Rączki umyte, fartuszki i czapki włożone. Możemy przystąpić do pracy.

Każdemu smakował przygotowany własnoręcznie sok.
Dziękujemy rodzicom za przygotowanie i przyniesienie produktów.

« z 3 »

Za nami pierwszy tydzień września. Do naszej grupy dołączyły nowe dzieci. Przypomnieliśmy sobie co będziemy robić w przedszkolu. Nowe koleżanki i koledzy dowiedzieli się jak wygląda dzień w przedszkolu.