AKTUALNOŚCI 2019/2020


Dzień Otwarty

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci rozpoczynających od września edukację
na
Dzień Otwarty

4 marca 2020r. (środa) godz. 16.30


Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

Biuro Edukacji miasta Stołecznego Warszawy zamieszczone zostały szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do przedszkoli na rok szkolny 2020/2021.

http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki


Bal w przedszkolu

W ostatni poniedziałek stycznia bawiliśmy się na Balu karnawałowym. Były tańce, zabawy i konkursy.


Dyżur wakacyjny 2020

Na stronie Bura Edukacji zostały zamieszczone informacje dotyczące opieki wakacyjnej w warszawskich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych. Zachęcamy do zapoznania się z nimi. Informacje już wkrótce zostaną zamieszczone również na naszej stronie w zakładce Dyżur wakacyjny 2020.


TERMINY ZEBRAŃ GRUPOWYCH o godz. 16.00

Oddział I 28.01.2020 wtorek
Oddział II 23.01.2020 czwartek
Oddział III 24.01.2020 piątek
Oddział IV 03.02.2020 poniedziałek
Oddział V 05.02.2020 środa
Oddział VI 29.01.2020 środa

 

Prosimy w miarę możliwości, aby w tych dniach odebrać dzieci wcześniej. Dziękujemy.


Teatrzyk "Bałwanek strażnik zimy"

We czwartek mieliśmy okazję spotkać się na przedstawieniu o Bałwanku. Było dużo śmiechu i wspólnej zabawy.

GaleriaRodzinny Konkurs Kolęd

16 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury "Mokotów" przy ul. Odyńca 57 odbył się zorganizowany przez Przedszkole nr 330 "Pod Modrzewiem" finał V Międzyprzedszkolnego Rodzinnego Konkursu Kolęd. Nasze przedszkole reprezentował Mateusz z grupy Skrzatów razem z bratem i rodzicami.

Gratulujemy pięknego występu

 

Galeria...

 

 

 Zmiany organizacyjne pracy oddziałów

Od 2 stycznia 2020r. nastąpią zmiany organizacyjne pracy oddziałów. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicach przy wejściu.

Oddział I    8.00 - 16.30

Oddział II   7.00 - 17.00

Oddział III  8.30 - 16.30

Oddział IV  7.00 - 17.00

Oddział V   8.00 - 16.30

Oddział VI  7.00 - 17.00


Odwiedził nas Mikołaj

W poniedziałek tuż po śniadaniu zebraliśmy się na sali ruchowej i w napięciu oczekiwaliśmy gościa. Wizytę Mikołaja poprzedził spektakl "Zimowa bajka". Było dużo śmiechu i  wspólnej zabawy.

Galeria

 


Mokotowskie Mikołajki na Sportowo

W piątek 6 grudnia zdobywcy I miejsca w Przedszkolnej Olimpiadzie Sportowej, grupa Kangurów oraz grupa Żuczków uczestniczyli w Mikołajkach na sportowo. Uciechy i radości było co nie miara.

Galeria


Sadzonki i cebulki

Grupa Żuczków wraz z tatą Elizy sadzili sadzonki kwiatów i rośliny

Galeria


Mokotowskie Mikołajki na Sportowo

Urząd Dzielnicy Mokotów zaprasza dzieci do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, jakim będą Mokotowskie Mikołajki na sportowo. 6 grudnia br. od godziny 15.00 do 18.00 hala Kompleksu Sportowego OSiR Mokotów czeka na dzieci i rodziców.

WSTĘP WOLNY

 


Grudniowa Filharmonia Przedszkolaka

Tym razem artyści poprowadzili nas świat muzyki Pana Vivaldiego.

 

Galeria...


XVII Mokotowska Olimpiada Przedszkolaków

W dniach 27 - 28 listopada w Szkole Podstawowej nr 85 im. Benito Juareza odbyła się XVII Mokotowska Olimpiada Sportowa. W drugim dniu Olimpiady do rywalizacji przystąpiły nasi najstarsi wychowankowie - Kangury. Dzielnie kibicowali koleżanki i koledzy z grupy Żuczków. Nasza reprezentacja zdobyła pierwsze miejsce i powróciła do przedszkola z pucharem.

Gratulujemy wygranej

Galeria...


Koncert Gucia i Dudusia

W środę 27 listopada odbył się koncert Gucia i Dudusia, w czasie którego poznaliśmy instrumenty ludowe Fletinię Pana. Były tańce i dużo śmiechu.

 

Galeria...


Światowy Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałek 25 listopada będziemy obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia

W tym dniu dzieci przynoszą do przedszkola ulubionego misia.

Można też przebrać się za misia lub włożyć ubranie w misiowych kolorach.


   

Pasowanie na Przedszkolaka

W czwartek 14 listopada odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. W uroczystości wzięły udział trzylatki z grupy Kotków i Króliczków, rodzice i pozostali goście. Po krótkim występie artystycznym dzieci, najpierw rodzice Ślubowali:

"Ślubuję:

 • zawsze mieć w pamięci, że moje dziecko jest unikalnym darem
 • słuchać uważnie, o czym mówi
 • pamiętać, że każdy człowiek uczy się na błędach
 • doceniać w dziecku to, co w nim najlepsze
 • przytulać je często
 • cieszyć się jego dzieciństwem, pamiętając, że szybko mijają lata, kiedy jest ono małym dzieckiem.",

a potem do Przyrzeczenia przystąpiły nasze maluszki.

Wszystkim trzylatkom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy

Galeria...


 

 

 

 

 

Listopadowa Filharmonia Przedszkolaka

 

W środę odbyło się kolejne spotkanie z muzykami. Tym razem spotkanie poświęcone było Polsce, dlatego też rozpoczęliśmy je odśpiewaniem hymnu. Wysłuchaliśmy utworów polskich kompozytorów min. Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki i współczesnego Romualda Twardowskiego (mieszkańca Mokotowa)

Galeria..


 

Obchody Narodowego Dnia Niepodległości

 

Piątek, 8 listopada w naszym Przedszkolu był dniem bardzo odświętnym. Wszyscy uroczyście przystąpiliśmy do świętowania 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu ". Wszyscy obecni w ramach obchodów  Święta Niepodległości wspólnie odśpiewali hymn Polski, a także jak to już jest w tradycji naszego przedszkola, każda grupa wystąpiła z krótkim programem artystycznym. Były wiersze, piosenki i tańce.

Tego dnia gościliśmy w naszych progach laureatów dzielnicowego konkursu plastycznego "Niepodległa Warszawa w bieli i czerwieni", którego organizatorem było nasze Przedszkole.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy

 

Galeria...

 

 


Spotkanie ze zwierzętami

7 listopada wszystkie grupy miały okazję wziąć udział w spotkaniu z świnką morską. Mieliśmy okazję dowiedzieć się skąd pochodzi nazwa Świnka morska i jakiego obecnie używa się określenia (Kawia domowa). Dowiedzieliśmy się też jak dbać o zwierzątko, co lubi jeść, jak lubi się bawić. Specjalnie dla niej z naszych nóg trzyliśmy tunele, którymi chętnie podążała.

Gratulujemy

Galeria..


Konkurs plastyczny Jesienne Liście

7 listopada ogłoszone zostały wyniku konkursu "Jesienne liście" organizowanego przez Przedszkole Nr 69. Pierwsze miejsce w kategorii czterolatków zajęła Natalka z grupy Króliczków, III miejsce w kategorii pięciolatków otrzymała Marysia z grupy Żuczków.

Gratulujemy

Galeria..
Październikowe wycieczki przedszkolaków

W październiku 4 grupy z naszego przedszkola wyruszyły na wycieczki. Kangury i Żuczki do Muzeum Ewolucji. Króliczki i Skrzaty na spacer po Parku Saskim.

Skrzaty

Króliczki

Żuczki

Kangury

 
Wycieczka Piaseczyńską Kolejką Wąskotorową

Grupy V, IV i II wybrały się na wycieczkę do Piaseczna, by stamtąd wyruszyć w podróż kolejką wąskotorową.

Skrzaty

Żuki

Kangury


Jesienny Piknik "Europejskie podróże ślimaka Stefana"

W piątkowe popołudnie pomimo chmur na niebie w naszym przedszkolu odbył się Piknik rodzinny podczas, którego min. zaprezentowaliśmy efekty projektu "Ja mieszkaniec Europy". Każdy mógł wykonać wianek lub pióropusz, odkodować ukryte flagi, wykonać flagę, napisać (narysować) życzenia dla Europy, pomalować ukryte litery, odcisnąć ślad monety w glinie...

Galeria...


FILHARMONIA PRZEDSZKOLAKA

Filharmonia Przedszkolaka jest programem edukacyjnym adresowanym do warszawskich przedszkolaków. Jego największą wartością jest rzeczywisty, aktywny udział małych słuchaczy w spotkaniach z muzyką i muzykami. Światowe trendy pokazują, że najlepsze efekty w edukacji artystycznej uzyskuje się jedynie dzięki współuczestnictwu maluchów w przeprowadzeniu koncertu.

Kangury...

Skrzaty...

Króliczki...

 
 

UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ

 

Grupa Kangurów przyłączyła się do Ogólnopolskiego Programu "Uczymy Dzieci Programować". Jest to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.

Kangury...

 INFORMACJE DLA RODZICÓW

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

Z uwagi na problemy kadrowe, począwszy od 2 września do odwołania następuje

ZMIANA GODZIN PRACY PLACÓWKI:
7:00 - 17:00

Zmiana ilości i godzin pracy oddziałów

Oddział I    8:00-16:00

Oddział II     8:30-16:30

Oddział III    8:00-17:00

Oddział IV    7:00-17:00

Oddział V     8:00-17:00

ZEBRANIA GRUPOWE z nauczycielkami odbędą się:

Grupa II i III          04.09.2019 r. (środa) g.16:15

Grupa IV i V         03.09.2019 r. (wtorek) g.16:15

 

Serdecznie zapraszamy

 


ZEBRANIE INFORMACYJNE DLA DZIECI 3-4 LETNICH, ROZPOCZYNAJĄCYCH EDUKACJĘ PRZEDSZKOLNĄ

Zapraszamy rodziców na zebranie organizacyjno-informacyjne,
w dniu 29.08,2019 r. (czwartek) o godzinie 15:00. Przewidywany czas spotkania do godziny 16:30. Spotkanie przewidziane jest bez udziału dzieci.

 

 

 


JA MIESZKANIEC EUROPY. KSZTAŁCENIE KADRY DROGĄ DO ROZWOJU PRZEDSZKOLA NR 344 W WARSZAWIE. 

 

 

Już 11 sierpnia 2019r. kolejna nauczycielka, Pani Ewa wyruszyła w podróż do Cambridge, by uczyć się i poznawać zabytki i przyrodę Wielkiej Brytanii. I tym razem towarzyszył jej Ślimak Stefan, którego na lotnisku przekazała do dalszej podróży Pani Dyrektora Mariola Futoma.

Tym razem Stefan towarzyszył w zwiedzaniu min. Katedry w Ely i spacerze po mieście, które nawet w deszczu wygląda zjawiskowo.W ogrodzie Botanicznym w Cambridge miał okazję zobaczyć wiele ciekawych i niespotykanych w naszym kraju roślin oraz te które zna - piękne słoneczniki. To w ogrodzie spotkał wygrzewającego się w słońcu kota, który z daleka wyglądał jak lis. W Londynie, zwrócił uwagę na różnorodne ptaki min. pelikana spacerujące nad stawem. Zaciekawiła go biegająca wiewiórka jakże inna od tych spotykanych w Łazienkach. W ostatnim dniu przed powrotem znalazł czas na odwiedzenie wystawy Yoko Ono SKY PIECES. Zainspirowany pomysłem drzewa życzeń powrócił do Warszawy.

 

 

Galeria...


JA MIESZKANIEC EUROPY. KSZTAŁCENIE KADRY DROGĄ DO ROZWOJU PRZEDSZKOLA NR 344 W WARSZAWIE. 

 

W ramach projektu ze środków PO WER  na  kursie językowym w Cambidge w dniach 28.07 - 10.08.2019 uczy się i poznaje zabytki tego wspaniałego miasta Mariola Futoma Dyrektor Przedszkola. Towarzyszy jej nasz uroczy podróżnik Ślimak Stefan, który po powrocie przekaże swoją wiedzę z podróży dzieciom. 

Nauka odbywa się z Szkole Językowej BELL, zlokalizowanej w Garden House w Cambidge. Ślimakowi towarzyszy Zielony Groszek z Przedszkola Nr 48 z Pragi Południe, z którym jest  Pani Dyrektor Joanna Wojtunik. Po zajęciach zwiedzamy wspólnie ciekawe miejsca i zabytki Cambidge. 

A  oto relacje i kolejnych dni z tego wyjazdu:

Przylot  do Londynu na lotnisko Luton oraz przejazd busem do Cambridge. 

Pierwszy dzień w szkole  spotkanie powitalne wszystkich uczestników kursu oraz pierwsze zajęcia, testy i rozmowy poprzedzające przydział do grup. 

W pierwszym dniu po zajęciach, krótka wycieczka po mieście.

Pierwsze wrażenia z oglądania  wspaniałych zabytków. 

Stefan zaaferowany wspaniałymi trawnikami od razu chciał po nich pochodzić.

 

 

Galeria...


Zwroty za nieobecności dzieci na dyżurze wakacyjnym będą wydawane u kierownika gospodarczego
od 1.08.2019 do 8.08.2019 i później od 27.08.2019. 


DNI ADAPTACYJNE

Drodzy rodzice w dniach 24 - 26.06 (poniedziałek - środa) odbędą się dni adaptacyjne dla dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2019/2020.

Zajęcia zaczynają się o godzinie 16.00, w tym czasie dzieci pod opieką swojego rodzica lub opiekuna będą brały udział w zajęciach adaptacyjnych organizowanych przez przedszkole.

Prosimy o zabranie butów na zmianę dla dziecka i opiekuna. Przewidywany czas spotkania około 1 godziny. Serdecznie zapraszamy.


 

KSZTAŁCENIE KADRY PEDAGOGICZNEJ

W obecnym roku szkolnym nasze przedszkole realizuje projekt "Ja mieszkaniec Europy" w ramach europejskiego programu PO WER . Zgodnie z założeniami projektu dzieci w przedszkolu poznają w różnej formie wybrane kraje Unii Europejskiej. Nauczycielki zaś wyjeżdżają na dwutygodniowe kursy w celu podniesienia swoich kompetencji językowych lub metodycznych. Obecnie trwa druga tura wyjazdów zagranicznych naszych nauczycielek. Pani Ania i Pani Asia przebywają na kursie językowym "Fluency and English Language Development" na Malcie. Nauczycielki rozwijają umiejętności językowe ze szczególnym naciskiem na mówienie, właściwą wymowę i płynność, poszerzają istniejący zakres słownictwa. Nowe umiejętności mają okazję trenować w codziennym kontakcie z miejscową ludnością. Uczestniczki kursu poznają również elementy kultury, tradycji i życia codziennego Malty. W podróży nauczycielkom ponownie towarzyszy ślimak Stefan...

Galeria..


 

 


 

 

JA MIESZKANIEC EUROPY - KSZTAŁCENIE KADRY PEDAGOGICZNEJ

Od października rozpoczęliśmy realizację  projektu europejskiego w ramach programu PO WER. Dzieci poznają wybrane kraje Unii Europejskiej, elementy kultury, tradycji i życia codziennego.
Dodatkowo, Pani Agnieszka i Pani Magda przebywają obecnie na Malcie, biorąc udział w dwóch różnych kursach metodycznych dla nauczycieli: Technology-Enhanced Learning oraz The Playground Classroom - Methodology for Primary Level.
Naszym Paniom w podróży towarzyszy Stefan. To bardzo ciekawy świata mały podróżnik. Z racji tego, że w codziennym życiu jest ślimakiem i nie może pozwolić sobie na szybkie podróżowanie, Stefan postanowił dołączyć do naszego programu. Wspólnie z nauczycielkami zwiedzi świat i po powrocie opowie dzieciom o miejscach, w których był, co widział i czego nauczył się podczas kursów.

Galeria...


MAŁY EUROPEJCZYK

Od października Nasze Przedszkole rozpoczyna realizację autorskiego programu "Podróże po Europie".
W każdym miesiącu będziemy zapoznawać dzieci z państwami Unii Europejskiej dzięki czemu:
- poznają podstawowe zwroty,
- zapoznają się z wyglądem flag konkretnych państw,
- położeniem na mapie,
- dowiedzą się jakie są tradycyjne potrawy każdego kraju,
-poszerzą ogólną wiedzę o zwyczajach i tradycjach wszystkich państw członkowskich. 

Pociąg po Europie właśnie wyruszył.

Pierwszy przystanek: Belgia i Węgry.

Zapraszamy wszystkich rodziców do włączenia się do akcji!


WYPRAWKA

Prosimy, aby każde dziecko rozpoczynające nowy rok szkolny miało ze sobą:

 • podpisane ubrania na zmianę x2, w worku zawieszonym na szafce dziecka;
 • wygodne kapcie na bezpiecznej podeszwie;
 • koc o wymiarach 160 x 200 cm wraz z poszewką (dzieci młodsze);
 • paczkę dużych chusteczek higienicznych mokrych i suchych 100szt;
 • teczka na prace plastyczne (format A4).

Dzień 2 września jest normalnym dniem pracy w przedszkolu, nie ma uroczystości rozpoczęcia zajęć, jak w szkole. Ramowy rozkład dnia w przedszkolu znajduje się na naszej stronie w zakładce "Rozkład dnia".