Akcja „Szlachetna Paczka”

Już wkrótce rozpoczniemy gorączkowe przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. To szczególny czas dla nas wszystkich, jednak są rodziny których ciężka sytuacja życiowa nie pozwala nawet na zaspokojenie podstawowych codziennych potrzeb, nie mówiąc już o tych wyjątkowych, świątecznych pragnieniach. Dlatego Rada Rodziców wspólnie z przedszkolem postanowiła wziąć udział w akcji „Szlachetna Paczka”, aby podzielić się magią świąt z tymi, którzy jej szczególnie potrzebują.

Zapraszamy zatem wszystkich chętnych do wzięcia udziału w niniejszej akcji:

• Od dziś (17 listopada) do 23 listopada przy wejściu do przedszkola będzie dostępna lista rzeczy do kupienia – wystarczy wybrać produkt, który chcemy dodać od siebie i wpisać się przy nim na liście.
  • Zbiórkę rzeczy będziemy zaś prowadzili w dniach 1 – 3 grudnia
  • Gotowa paczka zostanie zawieziona do magazynu”Szlachetnej Paczki” 10 grudnia 2021

Pod poniższym linkiem znajduje się poruszająca historia rodziny, której postaramy się w tym roku pokazać, że Święty Mikołaj istnieje naprawdę:
Wszystkie szczegółowe informacje w tym: lista rzeczy do umieszczenia w paczce, opis rodziny oraz terminy znajdują się w rozesłanym do rodziców mailingu.
„Szlachetna Paczka” to inicjatywa społeczna funkcjonująca z powodzeniem już od 20 lat. Co więcej, jest to program unikalny w skali europejskiej. Akcja polega na przemyślanym wyborze jednej rodziny, dla której następnie kompletowana jest pomoc rzeczowa. Łatwość w przygotowaniu paczki polega na tym, że mamy zawsze gotową listę rzeczy, które stanowią pilne potrzeby danej rodziny, ale także ciche i nieśmiałe marzenia jej członków. A marzenia mamy wszyscy, bez względu na status materialny 🙂

Więcej szczegółów dotyczących idei można znaleźć na stronie „Szlachetnej Paczki:

Skład Prezydium Rady Rodziców Przedszkole nr 344

Rok szkolny 2021/2022

Marta Kucharczyk (Motylki) – Przewodnicząca

Edyta Talacha Więch (Rekiny) –  Zastępca Przewodniczącego

Aleksandra Nawrot (Żabki) – Skarbnik

Joanna Krekora (Króliczki) – Sekretarz

Chęć udziału w Radzie Rodziców można zgłosić na początku roku szkolnego, w trakcie pierwszego zebrania. Jak również, w trakcie roku szkolnego, zgłaszając się bezpośrednio do reprezentanta grupy.

Rada oddziałowa może liczyć od 2-4 osób.

Skład Komisji Rewizyjnej Rady Rodziców nr 344

Rok szkolny 2020/2021

Aneta Komar (Motylki)

Agata Bujalska (Króliczki)

Płatności

Proponowana składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2021/2022, wynosi 45 zł miesięcznie za dziecko.

Rachunek bankowy Rady Rodziców:

PKO BP S.A. 11 1020 1068 0000 1102 0176 4547

Środki zgromadzone na koncie są przeznaczone na finansowanie min: wycieczek, autokarów, teatrzyków, koncertów, lekcji muzealnych, zajęć dodatkowych prowadzonych przez osoby z zewnątrz przedszkola, upominków z okazji mikołaja, pasowania na przedszkolaka, zakończenie roku najstarszych grup, zakup nagród konkursowych, materiałów plastycznych, zabawek i pomocy dydaktycznych, dekoracji sali i strojów na występy.

Rada rodziców wspomaga również utrzymanie ogrodu i niezbędne prace remontowe.

Kontakt

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z Radą Rodziców w sprawach związanych z jej działalnością:

-poprzez maila Rady Rodziców radarodzicow.nr344@gmail.com

-poprzez maila grupowego „trójkowego”

-poprzez przedstawicieli Rad Oddziałowych „Trójki”

Rok szkolny 2021/2022Rady Oddziałowe „Trójki”
I Motylki
przedszkole344motylki@googlegroups.com