Czarodziejski bieg w piżamach – akcja charytatywna

Szlachetna Paczka – Finał akcji

Drodzy Państwo,

Wszystkim Dzieciom, Rodzicom i Pracownikom naszego Przedszkola, którzy wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka bardzo dziękuję za zaangażowanie, okazane wsparcie i dobre serce 💝💐

Dzięki Waszej życzliwości, empatii i hojności, mogliśmy sprawić ogromną radość Pani Sandrze i jej dzieciom 🥳🎁Poniżej przesyłam podsumowanie jakie otrzymaliśmy ze Szlachetnej Paczki, które zawiera relacje z wręczenia prezentów, słowo od Rodziny i Wolontariusza 🙂

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia,życzę Wszystkim: dużo zdrowia, radości, spokoju oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Pozdrawiam serdecznie,
Aneta Komar

Drogi Darczyńco,

dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historię Rodzin, które mają mniej szczęścia w życiu!

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.

Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Sandra z rodziną) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Rodzina z niecierpliwością czekała na dostarczenie paczki. Pomagali nam strażacy z OSP i gdy podjechaliśmy pod dom rodziny, brama była już otwarta. Po chwili wyszła pani Sandra z dziećmi i złapała się za głowę, powtarzając „jestem w szoku, nie wierzę…”. Razem wnosiliśmy paczki do domu, młodsze dzieci skakały i piszczały z radości, że przyjechał Mikołaj. Grzecznie czekały aż wszystkie paczki zostaną wniesione do domu. Dzieci bardzo ucieszyły się z przyborów szkolnych i drobnych prezentów specjalnie tylko dla nich. Pani Sandra była zdziwiona, że jednak dostała garnki. Przeżyła ogromne zaskoczenie, gdy w jednej z paczek znalazła ukryty laptop, popłakała się ze szczęścia, że dzieci będą mogły uczyć się zdalnie.

Słowo od Rodziny

Dzięki Państwa pomocy na nowo zaczynam wierzyć, że są na świecie dobrzy ludzie, którzy pomogą bezinteresownie. Dziękuję z całego serca w imieniu swoim i moich dzieci. Życzymy Wesołych Świąt i wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Słowo od Wolontariusza

Dziękuję bardzo za wybranie mojej rodziny. Współpraca z panią była bardzo przyjemna i owocna oraz bardzo uszczęśliwiła rodzinę pani Sandry. Przekazanie paczek było dla mnie przyjemnością, poczułam się jak prawdziwy Mikołaj. Korzystając z okazji życzę Pani oraz wszystkim, którzy tworzyli paczkę Wesołych Świąt i wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.
Dobrze, że jesteś!
Zespół Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka – już tylko dzisiaj i jutro na zbiórkę!

Ci z Państwa, którzy jeszcze nie zdążyli dorzucić się do akcji poniżej podpowiadamy czego brakuje:

1.Rzeczy limitowane:

• ręczniki,
  • buty zimowe rozm. 38,
  • buty zimowe rozm. 37
  • ubrania w rozmiarach 140 – 152

2. Rzeczy nielimitowane:

• żywność – wciąż potrzebujemy żywności trwałej, czyli produktów sypkich typu makarony, kasze, herbata, kawa, zdrowych przekąsek dla dzieci o długim terminie, konserw mięsnych, rybnych, owoce w puszkach itp.
  • artykuły szkolne
  • książeczki dla dzieci

Poniżej lista rzeczy, których mamy już pod dostatkiem z gorącą prośbą o NIE PRZYNOSZENIE wymienionych:

• środki czystości
  • ubrania w rozmiarach 110, 116, XS/S, XL/XXL.
  • zabawki

Pod poniższym linkiem mogą Państwo raz jeszcze zapoznać się z historią rodziny, której pomagamy: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/62185/1473?context=family_choosen

„Szlachetna Paczka” – czas na zbiórkę!

Jesteśmy już po pierwszym etapie akcji „Szlachetna Paczka”, podczas której zbieraliśmy zapisy na poszczególne upominki.

Teraz czas na skompletowanie paczki 🙂

Od środy, tj. od 1 grudnia będzie można przynosić zadeklarowane rzeczy do przedszkola.
Ze względu na ogłoszoną w poniedziałek kwarantannę w dwóch oddziałach, akcja zbiórki została przedłużona aż do 7 grudnia.

Liczymy, że dzięki temu każdy będzie miał szansę przyczynić się do tego, by w domu wybranej rodziny zawitała radość w nadchodzące święta.

Akcja „Szlachetna Paczka”

Zapraszamy zatem wszystkich chętnych do wzięcia udziału w niniejszej akcji:

• Od dziś (17 listopada) do 23 listopada przy wejściu do przedszkola będzie dostępna lista rzeczy do kupienia – wystarczy wybrać produkt, który chcemy dodać od siebie i wpisać się przy nim na liście.
  • Zbiórkę rzeczy będziemy zaś prowadzili w dniach 1 – 3 grudnia
  • Gotowa paczka zostanie zawieziona do magazynu”Szlachetnej Paczki” 10 grudnia 2021

Pod poniższym linkiem znajduje się poruszająca historia rodziny, której postaramy się w tym roku pokazać, że Święty Mikołaj istnieje naprawdę:
Wszystkie szczegółowe informacje w tym: lista rzeczy do umieszczenia w paczce, opis rodziny oraz terminy znajdują się w rozesłanym do rodziców mailingu.
„Szlachetna Paczka” to inicjatywa społeczna funkcjonująca z powodzeniem już od 20 lat. Co więcej, jest to program unikalny w skali europejskiej. Akcja polega na przemyślanym wyborze jednej rodziny, dla której następnie kompletowana jest pomoc rzeczowa. Łatwość w przygotowaniu paczki polega na tym, że mamy zawsze gotową listę rzeczy, które stanowią pilne potrzeby danej rodziny, ale także ciche i nieśmiałe marzenia jej członków. A marzenia mamy wszyscy, bez względu na status materialny 🙂

Więcej szczegółów dotyczących idei można znaleźć na stronie „Szlachetnej Paczki: