Grupa I – Tęczowe Misie

Jesteśmy grupą cudownych 3 latków o wyjątkowej nazwie Tęczowe misie, ponieważ każdy z nas jest małym misiem o niesamowitych zdolnościach, które będziemy wspólnie rozwijać.

Uczą nas: Pani Ania i Pani Mariola, pomagają nam każdego dnia dwie Panie Moniki. 

Pierwsza wycieczka autokarowa do Teatru Małego Widza

Pierwsza wycieczka i to od razu w tak magiczne miejsce jakim jest ,,Sensoryczny Labirynt Muzyczny,,. Kilka zdjęć które udało Nam się zrobić w trakcie podróży i przed wejściem do labiryntu.

Urodziny Milany, Kacpra, Leny, Aleksandra, Michała i Julii

Wszystkiego Najlepszego!!! Dzień był pełen wrażeń, lecz to nie zabrało Nam energii na zabawy urodzinowe.

Zakończenie akcji ,,Mokotowskie przedszkolaki na kółkach,,

W dniu dzisiejszym oficjalnie zakończyliśmy Naszą akcję rowerową, z tej okazji dzieci otrzymały różnorodne upominki oraz dyplomy.

Urodziny Wielkiej Szóstki

Ciekawych wydarzeń nie ma końca w Naszej grupie. Tak świętowaliśmy urodziny 6 chłopców z grupy.
Wszystkiego Najlepszego Torico, Kubo, Tymku, Leonie, Leonardzie i Wojtku!!!

« z 3 »

Warsztaty bębniarskie

Początek tygodnia a tu czeka na Nas niespodzianka. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o dalekim kraju jakim jest Afryka. Śpiewaliśmy piosenkę grając na bębnach, wszystkim bardzo się podobało.

« z 2 »

Sensoryczny Dzień Dziecka

W naszym przedszkolu po raz pierwszy mieliśmy okazję brudzić na całego. Było dużo śmiechu o ogrom atrakcji. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie, oto kilka ujęć jakie udało Nam się zrobić:

« z 3 »

Urodziny ciąg dalszy…

Sto lat sto lat niech żyją Nam!!!

Urodziny Ali, Kingi i Kacpra

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!! Tak się dziś bawimy a to nie koniec atrakcji:-)

« z 2 »

Spotkanie z Panem Policjantem

Spotkanie z Panem Policjantem w innym wydaniu, mieliśmy okazję dowiedzieć się więcej o jego pracy, oraz utrwaliliśmy zasady bezpieczeństwa. Udało Nam się kilka razy go zaskoczyć.

« z 2 »

Profilaktyka logopedyczna z Panią Eweliną

Pani Ewelina z pomocą ciekawych zabaw i ćwiczeń o zabawkach rozwijała nasze umiejętności.

Mokotowskie Przedszkolaki na kółkach

W ramach akcji organizowanej przez Nasze przedszkole, dzieci uczyły się o bezpieczeństwie na drodze i tym jak istotne są ćwiczenia fizyczne dla zdrowia.

Na majowej łące

W związku z tematem przeprowadziliśmy zajęcia badawcze w ogrodzie przedszkolnym. W naszej sali zamieszkał nowy lokator ślimak Stefan

Stary Donald farmę miał….

Misie poznały zwierzęta wiejskie oraz wykonały najróżniejsze prace związane z tematem.

« z 2 »

Pożegnanie Aleksa

Nasz kolega Aleks jest w Naszym przedszkolu ostatni dzień, cała grupa przygotowała dla niego Album pamiątkowy, tego dnia spędziliśmy dzień na wspólnych zabawach w ogrodzie przedszkolnym.

« z 12 »

Rytmika z Panią Jolą

Urodziny Milenki i Cezarego

Wszystkiego Najlepszego Milenko i Cezary!!!

« z 3 »

Segregacja śmieci w Naszym wydaniu

A tak utrwalaliśmy z Panią Mariolą naszą zdobytą wiedzę na Dniu Ziemi.

Dzień Ziemi w czterech żywiołach

Z okazji Dnia Ziemi w Naszym przedszkolu mogliśmy poprzez doświadczanie dowiedzieć się więcej na temat pomocy dla Naszej planety.

« z 2 »

Z nasionka i z cebulki

Dziś Misie dowiedziały się czegoś więcej o roślinkach. Wspólnie omówiliśmy różnice między cebulką a nasionkiem. Wykonaliśmy zadania na tablicy interaktywnej oraz wysłuchaliśmy bajki o żółtym tulipanie. Na koniec sami zasadziliśmy w naszej sali hiacynty, rzeżuchę oraz awokado.

Wiosenna łąka

Nasze kolorowe łąki wykonywaliśmy na dużym formacie zgodnie pracując zespołowo.

Łapanie wiatru

W temacie zjawisk atmosferycznych wykonaliśmy różne doświadczenia, korzystając z pogody obserwowaliśmy wiatr, było to bardzo ciekawe i wzbudzające emocje doświadczenie.

Pogodowe krajobrazy oraz „Wędrówka kropelki”

Misie wykonały przepiękne prace metodą stacji dydaktycznych, oraz po zapoznaniu się z opowiadaniem Tomasza Kruczka ” Wędrówka kropelki” każdy wykonał własną kropelkę wody.

„W marcu jak w garncu”:

Po woli zbliża się do Nas Wiosna. Rozpoczęliśmy nowy miesiąc od wytłumaczenia przysłowia „W marcu jak w garncu”, chętnie „gotowaliśmy marzec” ucząc się symboli pogodowych.

Pszczółka Maja a uczciwość

W ramach projektu Misie poznały pszczółkę Maję, na podstawie jej zachowania omówiliśmy do czego może prowadzić nieuczciwe postepowanie. Zdjęcia w zakładce projektu.

Pierwsze zadania na macie do kodowania

Kolejny raz mata towarzyszy nam na zajęciach. Tym razem po raz pierwszy sami przeliczaliśmy i układaliśmy kroki do celu.

Zapoznanie z matą do kodowania

Świetnie się bawiliśmy 🙂

Spotkania z instrumentami-kołatka

Podczas zajęć z Panią Jolą poznaliśmy kolejny instrument – kołatkę. Jej dźwięk przypomina ptaka który wraca do naszego kraju na wiosnę.

Wioska Smerfów

W ramach projektu, zapoznaliśmy się z bohaterami bajek z dawnych lat – Smerfami. Zdjęcia dostepne w zakładce projektowej.

Urodziny Klary, Niny i Adasia

Wszystkiego Najlepszego Klaro, Nino i Adasiu. Z okazji Waszego święta bawiliśmy się cudownie. Dekorowaliśmy wspólnie ciasto i próbowaliśmy soku ze świeżo wyciśniętych owoców. Było pysznie…

« z 3 »

Dzień Bezpiecznego Internetu

Z okazji tego dnia dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa w sieci oraz wykonały własne laptopy.

„Kaczka co przebrała miarkę”

W ramach projektu grupa „Tęczowe Misie” z pomocą pewnej bardzo strojnej kaczki, dzieci dowiedziały się że ubiór nie jest najważniejszy, ale to jacy jesteśmy. Zdjęcia dostępne w zakładce projektu.

Zdjęcia grupowe z Balu Karnawałowego

Bajkowa Fotobudka

W ramach realizacji Projektu „Magiczna Moc Bajek” dzieci pozowały do zdjęć w fotobudce. Zdjęcia dostępne w zakładce „Fotorelacje – Programy i Akcje”.

Bal Karnawałowy

W Naszej grupie dzieci zamieniły się w bajkowe postacie. Zabawy nie było końca, chętne dzieci pozowały do zdjęć.

« z 4 »

Przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka

Drodzy Dziadkowie, w dniu Waszego święta wnuczęta zaprezentowały wierszyk oraz piosenkę:

Nasze zdjęcia grupowe w dniu 22.01.2021r.

Dzień Herbaty

Wszyscy razem świetnie się bawiliśmy obchodząc dzień herbaty. Omówiliśmy wygląd różnych herbat, zapoznaliśmy się z procesem powstawania herbaty oraz jej parzenia. Wykonaliśmy prace plastyczną oraz odbyła się degustacja kilku rodzajów herbat.

« z 4 »

Przygotowania sali do piątkowego balu – dnia postaci z Bajek

Trwają przygotowania do balu w naszej grupie. Z pomocą naszych dwóch Pań Monik, sala powoli zmienia się nie do poznania:-)

Dzień Kubusia Puchatka

Dziś w Naszej grupie obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka, troszkę później niż ten właściwy. Z tej okazji dowiedzieliśmy się kim była autor popularnej książki oraz wysłuchaliśmy jej pierwszego rozdziału. Omówiliśmy wspólnie mapę Stumilowego Lasu i zaśpiewaliśmy tytułową piosenkę. Zrobiliśmy też Kubusie, do tego dzieci dowiedziały się że w naszym mieście mamy ulicę Kubusia Puchatka. Może uda Wam się wybrać tam na spacer i odnaleźć Misia? 🙂

« z 2 »

Teatrzyk o Króliku i Krabie

Dziś dzieci zapoznały się z bajką o króliku i krabie. Dzieci dowiedziały się co oznacza „sprawiedliwy podział”. Zdjęcia w zakładce ”Fotorelacje – Programy i akcje”.

Wróbel co oćwierkał sąsiadów

W ramach projektu „Magiczna Moc Bajek” dzieci poznały wróbelka który nie był zbyt miłym sąsiadem. Dzieci wykonały własne wróbelki. Zdjęcia w zakładce ” Fotorelacje -Programy i akcje”.

Zabawy w ogrodzie przedszkolnym

a tak bawimy się na dworze…


Wszystkiego Najlepszego Babciu i Dziadku

Chętne dzieci podczas próby nagrania pozowały ze swoimi laurkami dla Dziadków. Gratulujemy odwagi Misiom! Nagranie występów oraz zdjęcia grupowe będą dostępne w przyszłym tygodniu.

« z 2 »

Przygotowania do przedstawienia na Dzień Babci i Dziadka

Tak wyglądaliśmy przed nagraniem, jak widać wszyscy w bardzo dobrym nastroju.

Rysowanie na dużym formacie

Tak dziś spędzaliśmy czas przed obiadem, okazuje się że Misie bardzo lubią rysować kółeczka.

Słodziakowe memory

Bardzo dziękujemy za kolorowe kalendarze na nowy rok, w jednym z nich odkryliśmy naklejki oraz memory.

W przygotowaniach na Dzień Babci i Dziadka

Z okazji tego wyjątkowego święta postanowiliśmy wykonać dla Dziadków kolorowe laurki. Inwencji twórczej nie było końca.

Farbowanie wody – eksperymentów ciąg dalszy

Eksperymentów z wodą w naszej grupie nie ma końca. Z Panią Mariolą barwiliśmy wodę na różne kolory. Kolejnym krokiem było zamrożenie jej. Powstałe lodowe okienka wykorzystamy w kolejnych dniach…

« z 2 »

Stemplowanie

Dziś z Panią Mariolą bawiliśmy się stempelkami, następnie każdy z Nas pokolorował swoje dzieło.

« z 2 »

Urodziny Zosi, Aleksa i Rufusa

Dziś w Naszej grupie najprawdziwsze święto! Troje Misiów kończy 4 lata, z okazji urodzin dekorowaliśmy przygotowane ciasto. Było mnóstwo zabaw i ciekawych atrakcji. Każdy z Nas mógł zrobić sobie urodzinowe zabawne zdjęcia z pomocą Naszych pań Monik.

« z 5 »

Tupu tup po śniegu…

Pierwszy śnieg w tym roku i ogromna radość Misiów. Zaczęliśmy eksperymentować ze śniegiem, sprawdzaliśmy jak szybko się topi, oraz czy jest brudny czy czysty. Jakby tego było mało barwiliśmy śnieg oraz zrobiliśmy grupowego bałwana.

« z 3 »

Księżyc jasno świeci

Dziś rozmawialiśmy o Dniu i Nocy, malowaliśmy księżyc w pełni oraz gwiazdy na nocnym niebie.

Galeria w szatni

Kilka zdjęć naszych prac z ostatniego tygodnia:-)

Płynie czas

Dziś uczyliśmy się o tym jak wygląda kalendarz i do czego jest Nam potrzebny. Nasz okazał się taki długi, że samochodzik miał daleką drogę do końca, jechaliśmy przez prawie całą salę. Układaliśmy historyki obrazkowe oraz poznaliśmy Dni Tygodnia.

« z 2 »

Stary rok, nowy roczek …

Z początkiem Nowego Roku dowiedzieliśmy się jak to jest z tym starym i nowym rokiem, oraz dlaczego Sylwester to taki wesoły dzień. Z naszych rozmów i pomysłów stworzyliśmy noworoczny kolaż oraz kolorowe zegary.

« z 2 »

Pójdźmy wszyscy do stajenki…

Z okazji zbliżających się Świąt rozmawialiśmy o stajence. Wysłuchaliśmy kolędy oraz zapoznaliśmy się z fragmentem bajki „Pierwsza gwiazdka”, zrobiliśmy też własne stajenki.

« z 2 »

„Gdzie jest zielone?”

Dziś z Panią Mariolą rozmawialiśmy o drzewach iglastych. Było dużo śmiechu i zabaw. Szukaliśmy zielonych rzeczy w Naszej sali i śpiewaliśmy piosenkę o choince. Link do filmu z zajęć przesłany zostanie mailowo.


Buzie pięknie uśmiechnięte…

z prezentami przy choince 🙂