Środa 31 marca 2021 r.

wpis w: Domowe przedszkole | 0

Cele:

• usprawnianie umiejętności posługiwania się nożyczkami
  • ćwiczenie pamięci krótkotrwałej
  • rozwijanie myślenia twórczego i logicznego, pobudzanie wyobraźni.

Drodzy Rodzice wysłuchajcie wraz z dzieckiem piosenki „Pisanki, jajka malowane”

Wykorzystano nagranie K. Zaniat Muzykalnie dla dzieci

Pytania kontrolne:

1. O czym była piosenka?
  2. Ile było pisanek?
  3. Co było namalowane na pierwszej, drugie, trzeciej, czwartej i piątej pisance?

Potrzebne: kartka, kredki, nożyczki
Złóż kartkę na pół, od złożenia narysuj połowę jajka i wytnij – to będzie szablon do jajek.
Do zabawy będzie potrzebnych 5 jajek, na których dziecko narysuje Kogucika, słońce, laleczki, kwiatuszki i gwiazdki.

Zabawa pierwsza

Zadaniem dziecka jest ułożyć jajka w kolejności pojawiania się w piosence. Następnie odpowiedzieć na pytania np. : Co jest narysowane na trzeciej pisance? Na której pisance narysowane jest słońce? (prosimy zwrócić uwagę na to, by dziecko odpowiadało, a nie wskazywało)

Na kartce leżą papierowe jajka z rysunkami koguta, słońca, laleczek, kwiatków, gwiazdek

Zabawa druga

Układamy jajka. Dziecko się odwraca, a rodzic obraca na drugą stronę jedno z jajek. Zadaniem dziecka jest powiedzieć, którego jajka brakuje.

Snucie opowieści

Rodzic zaczyna snucie opowieści, dziecko je kontynuuje. Na przykład Pewnego dnia dwie lalki wyruszyły na łąkę poszukać wielkanocnych jajeczek. Tego dnia świeciło słońce, ale ….

Pisanki, jajka malowane
Wysłuchaj piosenki i spróbuj razem z Panią Kasią zaśpiewać refren.

Zabawa ruchowa