Grupa V Rekiny

Rekiny razem się trzymają ,
o środowisko dbają i innych wspierają, 
bo dobre serca mają.
Rekin Ci pomoże o każdej porze 

Do przedszkola chodzimy trzeci rok. Uczą nas Panie Agnieszka, Ola i Diana.
Wspiera je Pani Dorota, a o salę dba Pani Cecylia
Pani Agnieszka uczy nas też języka angielskiego.


Mokotowskie przedszkolaki na kółkach

« z 2 »

Dzień Dziecka

« z 2 »

Warsztaty o ptakach

« z 2 »

Majowe urodziny


Majowe projekty grupowe

« z 3 »

,,Jesteśmy Polką i Polakiem – Konstytucja 3 maja”


Urodziny

« z 2 »

Dzień Ziemii

« z 2 »

,,Piękna Nasza Polska Cała”- realizacja projektu

« z 5 »

Witamy wiosnę z Panią Olą

« z 2 »

Urodziny po królewsku z Panią Olą


Kosmiczna przygoda


Poznajemy Kosmos

« z 4 »

Tworzymy rakiety

« z 2 »

Murem za sobą – ramię w ramię przeciwko wirusom


Kodujemy, liczymy i o uczciwości mówimy

« z 2 »

Nasza codzienność – uchwycone chwile

« z 3 »

Gimnastyka i zabawy ruchowe


Występ z okazji dnia Babci i Dziadka

Z okazji dnia Babci i Dziadka oraz Walentynek Rekiny przygotowały występ dla wszystkich Babć i Dziadków, by każdy dzień był pełen radości i uśmiechu . Don 't worry be happy 🙂


W karnawale same bale

« z 2 »

Robimy pizzerinki


Doświadczenie – powietrze


Żywioły


W dniu Waszego święta, życzenia ślą wnuczęta !

« z 4 »

Laurka dla Babci i Dziadka. Babciu, Dziadku niech każdy o tym wie! Jak ja bardzo kocham Cię !

« z 2 »

My się zimy nie boimy !

« z 2 »

Mały przedsmak występów dla Babci i Dziadka 🙂


Przygotowania dla Babci i Dziadka


Zabawy na śniegu


Spotkanie z Mikołajem Elfi

Dziś wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. Święty Mikołaj istnieje i wie dokładnie skąd jesteśmy i gdzie chodzimy do przedszkola. Wszystkie informacje i zdjęcia ma w swojej magicznej księdze ! :O


Łańcuchy choinkowe

W tym roku również robiliśmy jeden wspólny mega łańcuch. Wydaje nam się, że był trochę krótszy niż ostatnio ale i tak świetnie wygląda na choince.

« z 2 »

Spotkanie z Mikołajem

Dziś odwiedził nas Mikołaj. Przyszedł do nas z wielkim workiem prezentów 🙂 Potem obejrzeliśmy przedstawienie i sam Mikołaj złożył nam życzenia. Dziękujemy za wizytę !


Zdjęcia przy choince (lampki były na baterie)

« z 2 »

Grudniowe urodziny

W piątek obchodziliśmy urodziny Oliwiera, Stefana i Maksa. Wszystkiego najlepszego chłopaki 🙂

« z 4 »

Pierwszy śnieg

Wczoraj spadł pierwszy śnieg. Zostawiliśmy bałagan w sali i szybko popędziliśmy na podwórko. Bałagan może poczekać, śnieg nie 🙂

« z 2 »

Ubieramy choinkę

« z 2 »

Obchody Święta Niepodległości


Flaga Polski


Kodujemy jeża

Uczymy się kodować i odkodowywać. Po odkodowaniu jeża, dzieci samodzielnie ozdobiły wykonane przez siebie pawie, następnie każdy Paw oddał jedno pióro ptakowi, który nie miał piór.


Kodowanie wiewiórki

Wysłuchaliśmy bajki o wiewiórce. Kodowaliśmy ją i wycinaliśmy.

« z 2 »

Jesienne rytmy

Dziś otworzyliśmy okno, zrobił się niesamowity przeciąg i przywiało do nas trochę darów jesieni. Układaliśmy je w odpowiedniej kolejności w oparciu o wzór.
Np. „kasztan, szyszka, liść ” i od nowa „kasztan, szyszka liść”. Rytmy można układać w domu z przedmiotów, które mamy pod ręką. Kredki, kubki czy garnki.

« z 2 »

Happy Halloween

Nauczyliśmy się piosenki „Hello, trick or treat”. Następnie zagraliśmy w grę „Who took a cookie from the cookie jar?. Nie byliśmy sobą ale postaciami z bajek.


Robimy soki owocowe

Rekiny wiedzą, że owoce to samo zdrowie. Razem z Panią Dianą przygotowały samodzielnie przepyszny koktajl owocowy.


Halloween

Uczymy się o różnych tradycjach i zwyczajach z różnych stron świata. Niedawno rozmawialiśmy na temat Halloween. Rekiny uczyły się słownictwa związanego z tym świętem w języku polskim oraz angielskim.


Wyklejamy liście – praca dla chętnych

Po południami jeśli tylko chcemy, dzieci mogą wykonywać różnego rodzaju prace plastyczne. Tym razem wyklejaliśmy zachodzące słońce z wykorzystaniem złotych liści.


Opowiadamy o znakach drogowych.

Obejrzyj i przewiń strzałką do następnego filmu.


Wycinamy

Zadanie polegało na wycięciu sylwetek kosmitów, stojących tyłem oraz na dopasowaniu ich pleców do właściwego kosmity. Ćwiczyliśmy wycinanie.


„Piękna Nasza Polska Cała”

Nasze Przedszkole dołączyło do projektu „Piękna Nasza Polska Cała” . Wszystkie zdjęcia oraz realizacja działań będą umieszczane na stronie placówki oraz na Facebook’u w Grupie Projektowej. Prosimy o pobranie i wypełnienie zgód na publikacje zdjęć, filmów i realizacji zawierającej wizerunek dziecka. Zgody do pobrania przy wejściu głównym. Dziękujemy


Woda i jej właściwości

W związku z realizacją bloku tematycznego dotyczącego naszych zmysłów, dzieci określały właściwości wody. Jej kolor, stan oraz smak. Dzieci poznawały wodę wszystkimi zmysłami.


Popołudniowe zabawy

Późnymi popołudniami Rekiny spędzają czas na zabawach swobodnych w kącikach.


Jesienne drzewa

Rekiny wiedzą jaką mamy porę roku. Wiemy także, że to wczesna jesień i drzewa nadal mają kolorowe liście. Malowaliśmy dziś liście za pomocą pędzli, które zawsze mamy przy sobie – naszych palców. Po skończonej pracy dzieci umyły ręce, paletki a także przetarły podłogę jeśli się ubrudziła 🙂

« z 2 »

Jesteśmy samodzielni

Dzięki samodzielności pokonam trudności – to autorski projekt naszej placówki. Od najmłodszych lat przyzwyczajamy dzieci do samodzielnego wykonywania wszystkich czynności a także do utrzymywania porządku. Dzieci nie tylko dbają o porządek w zabawkach, ale także o to by blaty były czyste, pod stołem nie było okruchów czy papierków. Kiedy coś się wyleje lub upadnie na podłogę, dzieci wiedzą że należy po sobie posprzątać. (Oczywiście pani Cecylia pomaga i poprawia, ale nadrzędny cel to kształtowanie prawidłowych odruchów i nawyków 😉 )

« z 2 »

Praca domowa – znajdujemy znaki drogowe

Po zajęciach z ruchu drogowego, każdy Rekin miał za zadanie odszukać poznane znaki i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Czekamy na resztę zdjęć od dzieci. Wtedy każdy opowie o swoim zdjęciu i o znaku, który jest widoczny.

« z 4 »

Kodowanie na dywanie – liczymy

Rekiny utrwaliły przeliczanie i liczenie do 10, kierunki względem własnego ciała oraz płaszczyzny (prawo, lewo, w przód, w tył, w górę, w dół). Dzieci miały za zadanie odkodować drogę z pkt A do pkt B.
Trasa była podzielona na odcinki, każdy odcinek miał spełniać odpowiedni warunek: kolor, ilość kwadratów oraz kierunek, w którym będziemy je dokładać.


Palce połamańce

W wolnej chwili uczymy się również tych mniej potrzebnych w życiu rzeczy… ale zabawnych 🙂

Let’s count!

Dziękujemy Izie i Jackowi za przyniesienie kasztanów. Posłużyły nam do nauki przeliczania w języku polskim i angielskim.