SKRZATY

Witamy! Jesteśmy mini społecznością Skrzatów. Są wśród nas Skrzaty Księżniczki, Skrzaty Rycerze, Skrzaty Koniki, Skrzaty Policjanci i wiele innych. U nas każdy może być tym kim tylko chce. Uczą nas Pani Agnieszka Jabłonka i Pani Dyrektor Mariola Futoma. Pomagają nam Pani Ela i Pani Dorota.


JESIENNE SKARBY

Przynieśliśmy do przedszkola kasztany i żołędzie, które nie służą nam tylko jako dekoracja ale również jako pomoc do zajęć dydaktycznych. Opisywaliśmy wygląd kasztanów i żołędzi, starając się budować zdania złożone. Wykonaliśmy kilka ćwiczeń z kasztanami, które miały na celu usprawnić naszą koordynację wzrokowo-ruchową a także rozwiązywaliśmy zadania matematyczne. Przeliczaliśmym porównywaliśmy i szacowaliśmy.

« 1 z 2 »

Następnie rozwiązywaliśmy zadanie z treścią na kartach pracy oraz wykleiliśmy kontur kasztanów i żołędzi bibułą. Praca plastyczna była najcięższą częścią tego dnia. Wymagała wiele cierpliwości, precyzji i konsekwencji. Nie było to łatwe ale udało się.

« 1 z 5 »

Każdy z nas dostał także 1 żołędzia i 1 kasztana. Zadanie polegało aby do obiadu ich nie zgubić. Ale nie mogliśmy od tak schować ich w sali lub w półce. Cały czas musieliśmy mięc je przy sobie. Pomysłów było wiele. Najbardziej popularne było schowanie skarbów do skarpet. Nie wszystkim się udało ale było śmiechu 🙂

 


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

W piątek wszystkie zierzęta obchodziły swoje święto. Razem z Kotkami obejrzeliśmy program przyrodniczy o zwierzętach zamieszkujących Gdańskie ZOO oraz ozwiązywaliśmy zagadki obrazkowe i i dźwiękowe na tablicy multimedialnej.

 


MYCIE ZĘBÓW PO ANGIELSKU

Od dziś myjemy zęby w przedszkolu każdego dnia po śniadaniu. Połączyliśmy naukę mycia zębów z językiem angielskim. Dzięki piosence "Brush yoyr theeth" Super Simply Songs wiemy jak należy robić to prawidłowo.

 


ŚRODOWE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ

Dziś gościlismy mamę Oliwiera Panią Monikę, które przeczytała dzieciom kilka wierszyków. Bardzo dziękujemy !


JESIENNE DRZEWO

Nadeszła jesień. Obserwowaliśmy przyrodę za oknem aby jak najdokładniej oddać piękno jesiennych liśći. W małych zespołach wykonaliśmy jesienne drzewo, robiąc małe stempelki kolorową farbą.

« 1 z 2 »


PIASECZYŃSKA KOLEJ WĄSKOTOROWA

Mieliśmy okazję przejechać się kolejką wąskotorową, która nadal funkcjonuje pod Piasecznem. Dowiedzieliśmy się skąd pochodzi nazwa "Kolejka wąskotorowa" a także poznaliśmy pracę konduktora. Podczas przystanku w przepięknym miejscu w lesie pod Tarczynem, wzięliśmy udział w grach i zabawach oraz mogliśmy coś przekąsić. Wybraliśmy się także na krótki spacer po lesie w poszukiwaniu grzybów. Po wycieczce wszyscy byliśmy bardzo zmęczeni, ale chętnie wybierzemy się tam ponownie.

« 1 z 6 »


URODZINY WRZEŚNIOWE PART 1

W tym roku obchodzimy grupowe urodziny. We wrześniu będą dwie tury urodzin: dla dzieci, których urodziny wypadają w wakacje oraz dla tych, których urodziny wypadają we wrześniu. Pierwsi Jubilaci to: Feliks, Mila, Ola i Zosia. Wszystkiego najlepszego !

« 1 z 7 »


KODOWANIE NA DYWANIE

Próbujemy swoich sił w kodowaniu off-line. Wiemy na czym polega symetria i udało nam się ułożyć brakującą połowę jabłka. Następnie podzieliliśmy się na dwie drużyny. Każda drużyna rzucała kostką, licząc oczka i stawiając tyle kubeczków na macie ile oczek na kostce. Zadanie polegało na pokrycie maty jak największą ilością kubeczków. Wyniki szacowaliśmy " na oko", przeliczaliśmy a także porównywaliśmy wysokość wież z kubeczków. Wygrała drużyna chłopców, któyrm udało się ułożyć więcej kubeczków niż dziewczynkom.

« 1 z 3 »


ŚRODOWE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ

Dziś gościliśmy Panią Kasię mamę Wiktorii, która przeczytała nam przygody Kici Koci.  Dziękujemy !


JABŁKO

Wiemy jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw. Umiemy także opisać cechy charakterystyczne jabłka używając takich słów jak: kula, ciężki, twardy, okrągły, różnokolorowy itp. Układaliśmy także kontur jabłka pocięty na 4 części a następnie pokolorowaliśmy go w typowe dla jabłka kolory.

« 1 z 3 »


JĘZYK ANGIESLKI

We wtorki i czwartki w naszej grupie odbywają się zajęcia z języka angielskiego. Podczas zajęć śpeiwamy piosenki, uczymy się podstawowych zwrotów oraz poszerzamy słonictwo czynne z języka angielskiego.

« 1 z 2 »


DZIEŃ KROPKI

16 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Każdy z nas przyszedł ubrany w kropki lub groszki. Razem z Kangurami i Królikami obejrzeliśmy bajkę "The Dot" w języku polskim i angielskim. Następnie kolorowaliśmy kropki robiąc kropki mazakami.

« 1 z 2 »


CZYTAJĄCE ŚRODY

W Skrzatolandii odbyło się pierwsze czytanie  w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Mama Oli , Pani Justyna przeczytała nam "Misie i jej małych pacjetnów". Dziękujemy


BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Cały tydzień poznawaliśmy podstawowe zasady ruchu drogowego, wiemy czym różni się sygnalizator świetlny dla pieszych i kierowców. Poznalismy także piosenkę "Kolorowe światła"

"Do przedszkola co dzień rano,
idę przez ulicę z mamą.
Droga wcale nie jest łatwa,
bo na skrzyżowaniach światła.

Czerwone światło stój,
zielone światło jedź.
Na żółtym świetle zawsze czekaj
Tak już musi być! "


KONCERT SKRZYPCOWY

Mieliśmy okazję posłuchać utworów Vivaldiego "Cztery pory roku". Nasz kolega Stefan pełnił także rolę dyrygenta.


NA PLACU ZABAW

W tym roku jest nas trochę więcej, dlatego każdą wolną chwilę bedziemy spędzać na świeżym powietrzu.


KONTRAKT GRUPOWY

Jesteśmy już pierwszy tydzień w przedzkolu. Przypomnieliśmy sobie zasady, które obowiązują w grupie. Każdy z nas podpisał się pod kontraktem odbijając swoją dłoń na kartce papieru.

« 1 z 2 »