SKRZATY

Witamy! Jesteśmy mini społecznością Skrzatów. Są wśród nas Skrzaty Księżniczki, Skrzaty Rycerze, Skrzaty Koniki, Skrzaty Policjanci i wiele innych. U nas każdy może być tym kim tylko chce. Uczą nas Pani Agnieszka Jabłonka i Pani Dyrektor Mariola Futoma. Pomagają nam Pani Ela i Pani Dorota.

JESIENNE SKARBY

Przynieśliśmy do przedszkola kasztany i żołędzie, które nie służą nam tylko jako dekoracja ale również jako pomoc do zajęć dydaktycznych. Opisywaliśmy wygląd kasztanów i żołędzi, starając się budować zdania złożone. Wykonaliśmy kilka ćwiczeń z kasztanami, które miały na celu usprawnić naszą koordynację wzrokowo-ruchową a także rozwiązywaliśmy zadania matematyczne. Przeliczaliśmym porównywaliśmy i szacowaliśmy.

Następnie rozwiązywaliśmy zadanie z treścią na kartach pracy oraz wykleiliśmy kontur kasztanów i żołędzi bibułą. Praca plastyczna była najcięższą częścią tego dnia. Wymagała wiele cierpliwości, precyzji i konsekwencji. Nie było to łatwe ale udało się.

Każdy z nas dostał także 1 żołędzia i 1 kasztana. Zadanie polegało aby do obiadu ich nie zgubić. Ale nie mogliśmy od tak schować ich w sali lub w półce. Cały czas musieliśmy mięc je przy sobie. Pomysłów było wiele. Najbardziej popularne było schowanie skarbów do skarpet. Nie wszystkim się udało ale było śmiechu 🙂

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

W piątek wszystkie zierzęta obchodziły swoje święto. Razem z Kotkami obejrzeliśmy program przyrodniczy o zwierzętach zamieszkujących Gdańskie ZOO oraz ozwiązywaliśmy zagadki obrazkowe i i dźwiękowe na tablicy multimedialnej.

MYCIE ZĘBÓW PO ANGIELSKU

Od dziś myjemy zęby w przedszkolu każdego dnia po śniadaniu. Połączyliśmy naukę mycia zębów z językiem angielskim. Dzięki piosence "Brush yoyr theeth" Super Simply Songs wiemy jak należy robić to prawidłowo.

ŚRODOWE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ

Dziś gościlismy mamę Oliwiera Panią Monikę, które przeczytała dzieciom kilka wierszyków. Bardzo dziękujemy !

JESIENNE DRZEWO

Nadeszła jesień. Obserwowaliśmy przyrodę za oknem aby jak najdokładniej oddać piękno jesiennych liśći. W małych zespołach wykonaliśmy jesienne drzewo, robiąc małe stempelki kolorową farbą.

PIASECZYŃSKA KOLEJ WĄSKOTOROWA

Mieliśmy okazję przejechać się kolejką wąskotorową, która nadal funkcjonuje pod Piasecznem. Dowiedzieliśmy się skąd pochodzi nazwa "Kolejka wąskotorowa" a także poznaliśmy pracę konduktora. Podczas przystanku w przepięknym miejscu w lesie pod Tarczynem, wzięliśmy udział w grach i zabawach oraz mogliśmy coś przekąsić. Wybraliśmy się także na krótki spacer po lesie w poszukiwaniu grzybów. Po wycieczce wszyscy byliśmy bardzo zmęczeni, ale chętnie wybierzemy się tam ponownie.

URODZINY WRZEŚNIOWE PART 1

W tym roku obchodzimy grupowe urodziny. We wrześniu będą dwie tury urodzin: dla dzieci, których urodziny wypadają w wakacje oraz dla tych, których urodziny wypadają we wrześniu. Pierwsi Jubilaci to: Feliks, Mila, Ola i Zosia. Wszystkiego najlepszego !

KODOWANIE NA DYWANIE

Próbujemy swoich sił w kodowaniu off-line. Wiemy na czym polega symetria i udało nam się ułożyć brakującą połowę jabłka. Następnie podzieliliśmy się na dwie drużyny. Każda drużyna rzucała kostką, licząc oczka i stawiając tyle kubeczków na macie ile oczek na kostce. Zadanie polegało na pokrycie maty jak największą ilością kubeczków. Wyniki szacowaliśmy " na oko", przeliczaliśmy a także porównywaliśmy wysokość wież z kubeczków. Wygrała drużyna chłopców, któyrm udało się ułożyć więcej kubeczków niż dziewczynkom.

ŚRODOWE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ

Dziś gościliśmy Panią Kasię mamę Wiktorii, która przeczytała nam przygody Kici Koci.  Dziękujemy !

JABŁKO

Wiemy jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw. Umiemy także opisać cechy charakterystyczne jabłka używając takich słów jak: kula, ciężki, twardy, okrągły, różnokolorowy itp. Układaliśmy także kontur jabłka pocięty na 4 części a następnie pokolorowaliśmy go w typowe dla jabłka kolory.

JĘZYK ANGIESLKI

We wtorki i czwartki w naszej grupie odbywają się zajęcia z języka angielskiego. Podczas zajęć śpeiwamy piosenki, uczymy się podstawowych zwrotów oraz poszerzamy słonictwo czynne z języka angielskiego.

DZIEŃ KROPKI

16 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Każdy z nas przyszedł ubrany w kropki lub groszki. Razem z Kangurami i Królikami obejrzeliśmy bajkę "The Dot" w języku polskim i angielskim. Następnie kolorowaliśmy kropki robiąc kropki mazakami.

CZYTAJĄCE ŚRODY

W Skrzatolandii odbyło się pierwsze czytanie  w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Mama Oli , Pani Justyna przeczytała nam "Misie i jej małych pacjetnów". Dziękujemy

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Cały tydzień poznawaliśmy podstawowe zasady ruchu drogowego, wiemy czym różni się sygnalizator świetlny dla pieszych i kierowców. Poznalismy także piosenkę "Kolorowe światła"

"Do przedszkola co dzień rano,
idę przez ulicę z mamą.
Droga wcale nie jest łatwa,
bo na skrzyżowaniach światła.

Czerwone światło stój,
zielone światło jedź.
Na żółtym świetle zawsze czekaj
Tak już musi być! "

KONCERT SKRZYPCOWY

Mieliśmy okazję posłuchać utworów Vivaldiego "Cztery pory roku". Nasz kolega Stefan pełnił także rolę dyrygenta.

NA PLACU ZABAW

W tym roku jest nas trochę więcej, dlatego każdą wolną chwilę bedziemy spędzać na świeżym powietrzu.

KONTRAKT GRUPOWY

Jesteśmy już pierwszy tydzień w przedzkolu. Przypomnieliśmy sobie zasady, które obowiązują w grupie. Każdy z nas podpisał się pod kontraktem odbijając swoją dłoń na kartce papieru.