WITAMY W KOTKACH

Jesteśmy grupą trzylatków. Do przedszkola chodzimy pierwszy rok. Uczy nas Pani Ola i Pani Daria. Wspiera Nas i pomaga Pani Marianka. Posiłki przynosi Nam i dba o Naszą salę Pani Ewa.

UBIERAMY CHOINKĘ

Przed Mikołajkami wszyscy razem obraliśmy naszą choinkę. Dzieci były bardzo zaangażowane i chętnie wieszały bombki na drzewku.

FILHARMONIA PRZEDSZKOLAKA

CZYTANE WTORKI

We wtorek gościliśmy mamę Mikołaja, która przeczytała nam bajkę o Franklinie, który grał w piłkę. Dziękujemy bardzo!

POZNAJEMY FIGURY

Dzieci na zajęciach poznały figury- koło, trójkąt oraz kwadrat. Ich zadaniem było posegregować je ze względu na kształt oraz nazwać ich kolor. W kolejnej części zajęć wykorzystaliśmy figury do zabaw ruchowych.

POZNAJEMY ZWIERZĘTA- ŚWINKA MORSKA

Odwiedziła nas Pani, która przyprowadziła ze sobą świnkę morską. Dzieci poznały rodzaje świnek morskich, ich upodobania i umiejętności. Dzieci zrobiły tunel, przez który świnka z łatwością przeszła.

CZYTANE WTORKI

Na czytaniu gościliśmy mamę Tymka, która przeczytała dzieciom "Najpiękniejsze wiersze dla dzieci" Jana Brzechwy oraz kilka krótkich opowiadań, m.in. "Miś gaduła", "Poznaje zwierzęta w ogrodzie". Dziękujemy serdecznie!

URODZINY JULKI I OLIWIERA

W listopadzie obchodziliśmy urodziny Julki i Oliwiera. Dzieci zaśpiewały solenizantom sto lat, następnie zasiadły do ucztowania. Na koniec Julka wręczyła prezent Oliwierowi.

UROCZYSTOŚĆ 11 LISTOPADA

JA MIESZKANIEC EUROPY. KSZTAŁCENIE KADRY DROGĄ DO ROZWOJU PRZEDSZKOLA NR 344 W WARSZAWIE.

W dniach 14.10-25.10 Pani Ola przebywała na kursie językowym w Cambridge w ramach projektu POW ER. Razem ze Stefanem uczestniczyli w zajęciach w Bell School, gdzie poznali bardzo ciekawych ludzi z różnych części świata. Poznali również piękne zabytki tego cudownego miasta. Często spacerowali po pięknych, klimatycznych uliczkach Cambridge.

URODZINY ZUZI, ANTOSI I JASIA

Dzisiaj mieliśmy wielkie święto w naszej grupie. Obchodziliśmy urodziny Zuzi, Antosi i Jasia. Dzieci głośno zaśpiewały sto lat naszym solenizantom, następnie zaczęliśmy ucztę z pysznymi ciastami i owocami 🙂

CZYTANE WTORKI

We wtorek gościliśmy u nas Panią Marię, mamę Wojtka. Słuchaliśmy ciekawej hisorię pewnego zajączka. Bardzo dziękujemy!

JESIENNE LIŚCIE

Na wtorkowych zajęciach dzieci poznawały liście i owoce drzew, takich jak: klon, kasztanowiec oraz dąb. Ich zadaniem było dopasować owoc do danego drzewa. Na koniec wykonały pracę plastyczną.

TEATRZYK "NASZE PODWÓRKO"

CZYTANE WTORKI

Dziś gościliśmy tatę Jasia, Pana Pawła, który przeczytał dzieciom opowieść o Kubusiu Puchatku. Bardzo dziękujemy!

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

Kotki przywitały jesień zabawami z kolorowymi listkami. Ich zadaniem było rozpoznawać kolory, wskazywać części ciała oraz naśladować jesienną pogodę. Na koniec wykonały pracę plastyczną "Jesienne drzewo".

KOLOROWE ZAJĘCIA

FILHARMONIA PRZEDSZKOLNA