Witamy

Jesteśmy grupą 3/4-latków. Nazywamy się Króliczki. Do przedszkola chodzimy drugi rok, ale w naszym gronie mamy dzieci, które w tym roku dołączyły do przedszkolnej społeczności.

Uczą nas Pani Ewa i Pani Dagmara. Wspiera Nas i pomaga Pani Asia.

Posiłki przynosi nam i dba o naszą salę Pani Iwona.

Zabawy sprawnościowe

Głowa, ramiona ... łap woreczek

Spotkanie ze zwierzętami - świnka morska

Kolczatek szuka mieszkania

Spotkanie z policjantką

Zgadnij jaki to owoc

Nasze jesienne zabawy w ogrodzie

"Tatulczyk" - książka o Stanisławie Moniuszce

Zabawy matematyczne z trzylatkami
Podczas, gdy starsi wykonywali swoje zadanie, młodsza część grupy miała chwilę na wspólną zabawę matematyczną. Trzeba było policzyć ile kasztanków ukryło się w woreczku, i ułożyć taką samą ilość koralików pod nim. Wszyscy bez większego problemu wykonali zadanie.

Powitanie Amelki
Od poniedziałku w szczególny sposób się witamy, a na koniec dnia żegnamy z Panią Ewą. We Środę powitaliśmy naszą jubilatkę Amelkę. Tego dnia skończyła 4 lata. Życzymy wielu uśmiechów. Urodzinowy dzień obchodzimy w trzeci poniedziałek miesiąca.

Nasz Jesienny kącik
W sali powstał z przyniesionych przez dzieci jesiennych skarbów, kącik przyrodniczy. Najwięcej skarbów do kącika przyniósł Wiktor, zbierał je na spacerze w lesie i parku. Ala, Ula, Blanka i Natalka codziennie przynosiły owoce jarzębiny, która teraz się suszy, a w zimie będzie dana ptakom.
Brakuje nam jeszcze w naszym kąciku owoców i warzyw. Miejsce już przygotowane.

Pajęcza sieć
Tak szybko uporaliśmy się z zadaniem zebrania kasztanów, że Pani Ewa nie zdążyła zrobić dobrych zdjęć. Na tych widać jak się uwijamy.

Kasztanki w trawie
Rysowanie trawki w takt muzyki, dorysowywanie kasztanków "z dziurki"

Zabawy muzyczno - ruchowe

Testujemy nową pomoc do tańca i muzycznej zabawy. Bardzo nam się spodobała zabawa "ubraną" gumą

Jesienny spacer

W środę wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu Pani Jesieni. Ustawieni w pary wyruszyliśmy na poszukiwanie kasztanów, żołędzi, jarzębiny i innych skarbów. Po krótkim odpoczynku i posileniu się pysznymi jabłkami i marchewkami mieliśmy czas na zabawę na placu zabaw.

Kasztanowe zabawy

W pierwszy dzień jesieni bawiliśmy się kasztanami przyniesionymi przez naszą koleżankę Natalkę. Dodawaliśmy, przeliczaliśmy i układaliśmy w pary brązowe kasztanki.

Kolorowe kubki
Podczas zabawy doświadczyliśmy jak łatwo jest zgnieść samotny kubek, a bardzo trudno, gdy jest ich dużo. Młodsze dzieci poznały, a starsze sobie przypomniały zasadę Kubek w kubek i dlaczego trzeba jej się trzymać. Tym razem układaliśmy kubki według kolorów.

Szklanka soku
Coraz bardziej lubimy środy i przygotowywanie soku, z przyniesionych owoców i warzyw. Tym razem wykazaliśmy się dużą samodzielnością i super współpracą przy zdejmowaniu fartuszków. Owocowo-warzywne soki bardzo nam smakują.

Dzień Kropki
W poniedziałek 16 września obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Wspólnie z grupą Kangurów i Skrzatów obejrzeliśmy film "The Dot" w języku polskim i angielskim. Później rozmawialiśmy o swoich mocnych stronach i talentach. Po zabawie ruchowej i wybraniu kolorowych kropek stworzyliśmy z nich piękne prace.

Bajka o pędzlu

Na początku wysłuchaliśmy bajki o pędzlu. Następnie po przygotowaniu się do malowania (kto miał włożył ochronne ubranko) przystąpiliśmy do pracy. Następnie obudziliśmy do pracy nasze pędzle. Nauczyliśmy się myć i wycierać w ręcznik pędzel. Słuchając opowieści Pani Ewy, malowaliśmy przygody pędzla. A on co i rusz wskakiwał w farbę i tańcował po kartce papieru. Wszyscy słuchaliśmy tej samej opowieści, a każda praca wyszła inaczej.

Za nami pierwszy koncert muzyki na żywo. Odwiedzili nas muzycy z Filharmonii. Dowiedzieliśmy się jak nazywają się ich instrumenty: skrzypce, altówka i wiolonczela. Słuchaliśmy i bawiliśmy się wesoło. Na koniec nasze koleżanki i koledzy zagrali dla nas koncert.

Szklanka soku dla zdrowia

W środę rozpoczęliśmy akcję środowego własnoręcznego przygotowywania i picia soków owocowo-warzywnych. Zanim przystąpiliśmy do pracy zadbaliśmy o higienę. Rączki umyte, fartuszki i czapki włożone. Możemy przystąpić do pracy.

Każdemu smakował przygotowany własnoręcznie sok.
Dziękujemy rodzicom za przygotowanie i przyniesienie produktów.

Za nami pierwszy tydzień września. Do naszej grupy dołączyły nowe dzieci. Przypomnieliśmy sobie co będziemy robić w przedszkolu. Nowe koleżanki i koledzy dowiedzieli się jak wygląda dzień w przedszkolu.