Grupa VI Wiewiórki


Wiewiórka – I. Salach

Wiewióreczka ruda oczkiem sobie mruga
damy jej orzechy może przyjdzie tutaj.
Ma rudy ogonek, oczka jak węgielki
A na uszkach śmieszne czerwone pędzelki.

Jesteśmy najstarszą grupą w przedszkolu. Do przedszkola chodzimy już 4 rok.
Uczą nas Panie: Agnieszka i Karina, wspiera je Pani Magda, a o salę dba Pani Beata


„Piękna Nasza Polska Cała” – fotorelacja w zakładce „Programy i akacje”


W ramach projektu przedszkolaki wykonały zadanie nr 4 „Piękna Niepodległa” i zasadziły krzewy na terenie ogrodu przedszkolnego.Zdrowe nawyki żywieniowe

Sześciolatki mają już pewne przyzwyczajenia żywieniowe. W przedszkolu uczyły się, jak komponować poszczególne posiłki w ciągu dnia, kształtowały prawidłowe nawyki żywieniowe i same przygotowały surówkę.

« 1 z 2 »

Las szumi jesiennie – czas na grzybobranie.

Dzieci podjęły próby przypomnienia sobie jak wygląda las jesienią. Wizualizacja ułatwiła zaplanowanie i wykonanie pracy przy materiałowych obrazkach.


Poznajemy grzyby

Na polanie, na polanie
Siedzą grzybki na tapczanie…

Co wiemy o grzybach? Dlaczego grzyb to nie grzyb? Przedszkolaki poznały bogactwo grzybów i już wiedzą, że grzyby to nie rośliny i nie zwierzęta, zbadały z czego zbudowany jest grzyb i poznały nazwy wybranych grzybów jadalnych i trujących.

« 1 z 2 »

Przygoda z literą T

Zabawy z literą „T” według Metody Dobrego Startu prof. Marty Bogdanowicz.


Przygoda z cyfrą 1

Przedszkolaki poznały cyfrę 1


Plener malarski

„W pracowni malarza, czyli skąd artyści czerpią inspirację?”
W ramach programu „Wielka sztuka przedszkolnego zucha” (więcej informacji w zakładce „Programy i akcje”) przedszkolaki uczestniczyły w plenerze malarskim.
Udało się stworzyć alternatywną wersję Słoneczników –Vincenta van Gogha.

« 1 z 3 »

Przygoda z literą L

Zabawy z literą „L” według Metody Dobrego Startu prof. Marty Bogdanowicz.

« 1 z 2 »

Zwierzęta w lesie

Przedszkolaki zdobyły nowe informacje o zwierzętach zapadających w sen zimowy, dowiedziały się czym jest hibernacja na podstawie teatrzyku kukiełkowego. Same również mogły wystawić własne przedstawienie i dobrze się bawić.


Jesienny las

Przedszkolaki dowiedziały się jak ważny jest las w życiu zwierząt oraz jak człowiek może czerpać z lasu wiele korzyści pod warunkiem poszanowania jego równowagi biologicznej.


Dary jesieni

Przedszkolaki rozwijały wrażliwość na piękno jesiennej przyrody, poznały możliwości wykorzystania materiału przyrodniczego do zabaw matematycznych oraz dekoracyjnych. Dziękujemy za wszystkie „dary jesieni”.

« 1 z 3 »

„Piękna Nasza Polska Cała”

W październiku przystąpiliśmy do realizacji Międzynarodowego projektu „Piękna Nasza Polska cała” (więcej informacji w zakładce „Programy i akcje”).


Pakiety edukacyjne

Nasze starszaki poznały materiały do nauki i zabawy, które będą wykorzystywać w trakcie pobytu
w przedszkolu.


Poznajemy siebie

Przedszkolaki doskonaliły orientację w schemacie ciała przez wskazywanie i nazywanie u siebie i drugiej osoby poszczególnych części ciała. Dorysowywały brakujące elementy na rysunku postaci ludzkiej i co najważniejsze uczyły się pracy zespołowej.

« 1 z 2 »

Odważni strażacy

Wirtualna wycieczka do remizy strażackiej, rozmowa o odwadze, lęku i pokonywaniu trudności. Poznanie tajników zawodu strażaka, zapoznanie ze sprzętem wykorzystywanych w codziennych działaniach i utrwalenie nabytych wiadomości z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.


Znaki wokół nas

W czasie zajęć przedszkolaki rozpoznawały o czym mówią znaki?” utrwaliły sobie kształt różnych znaków, ich nazwy, stworzyły skrzyżowanie i zapamiętywały jego elementy oraz zrozumiały konieczność przestrzegania zasad obowiązujących na drodze.

« 1 z 2 »

Kodowanie

Przedszkolaki kodowały na kartkach „Sygnalizator świetlny” .W trakcie zabawy nabyły nową umiejętność tworzenia samodzielnych szablonów oraz doskonaliły umiejętność poruszanie się po planszy z wykorzystaniem kierunków.


Przygoda z literą „A”

Zabawy z literą „A” według Metody Dobrego Startu prof. Marty Bogdanowicz.

« 1 z 3 »

Zajęcia umuzykalniające

Zajęcia rytmiczne z Panią Jolą to zabawa rozwijająca wrażliwość, zdolności muzyczne i wspieranie koordynacji ruchowej przedszkolaków.