Grupa III Żabki

Jesteśmy grupą czterolatków. Do przedszkola chodzimy drugi rok.
Uczą nas Panie Ola i Hania.
O naszą salę dba Pani Ewa

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji dnia Babci i Dziadka nasze przedszkolaki opowiadały o swoich dziadkach na podstawie zdjęć. Mogli zaprezentować dzieciom z grupy, jak wyglądają ich dziadkowie i jak mają na imię. Na tablicy pokolorowały piękne serce dla dziadków, a także, specjalnie dla nich, zrobiły prace plastyczne: kwiaty, serca i portrety. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego w dniu ich święta.

Urodziny Wiktora

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Wiktora. Zaczęliśmy od zabaw z chustą, następnie wspólnie upiekliśmy ciasto czekoladowe. Zaśpiewaliśmy sto lat, a Wiktor zdmuchnął świeczki. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Ubieranie choinki

Urodziny Bartka

Odwiedziny Mikołaja

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci przygotowały przedstawienie.

Tuż po nim, dzieci ujrzały za oknem przechadzającego się Mikołaja, który zostawił pod drzwiami worki z prezentami.

Urodziny Zuzi i Jasia

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Zuzi i Jasia. Zadaniem dzieci było znaleźć w sali przedmioty, których tu wcześniej nie było- czyli składniki do ciasta. Następnie, z pomocą zagadki, znaleźli przepis. Wszyscy razem zrobiliśmy i upiekliśmy urodzinowe babeczki dla Zuzi i Jasia. Na koniec zaśpiewaliśmy sto lat, Zuzia i Jaś zdmuchnęli świeczki i wszyscy zajadaliśmy się naszym wspólnym dziełem kulinarnym. Jeszcze raz, wszystkiego najlepszego dla Zuzi i Jasia.

Jesienna pogoda

Jesienna aura zagościła u nas na dobre. Jest to dobry moment, aby porozmawiać o jesiennej pogodzie. Przypomnieliśmy sobie charakterystyczne dla obecnej pory roku zjawiska atmosferyczne. Przypomnieliśmy również jak należy ubierać się do danej pogody. Na koniec dzieci wycinały i malowały chmurki, z których kapał jesienny deszcz.

Kreatywne budowle

Wyklejanie owoców

Zabawy na placu zabaw

Nowe zabawki 🙂

Owoce

Przedszkolaki miały za zadanie rozpoznać po smaku jaki to owoc. Do wyboru mieli: jabłko, kiwi, brzoskwinię, śliwkę oraz truskawkę. Następnym zadaniem było zapamiętanie, w jakiej kolejności występują owoce i powtórzenie jej. Na koniec zagraliśmy w owocowe memory.

Jesienne zbiory

Żabki zagłębiły się w temat owoców i warzyw. Ich zadaniem było pokolorować wybrane owoce, starając się nie wyjeżdżać za linię. Następnie na tablicy multimedialnej (tablica to nie tylko bajki 😉 ) dzieliliśmy owoce na te, które występują w Polsce i te egzotyczne. Kolejnym zadaniem było posegregowanie obrazków na warzywa i owoce. Żabki od razu nauczyły się korzystać z tablicy 🙂