WITAMY!


 

 

Nazywamy się Rysie. Jesteśmy grupą 5 i 6-latków, która przygotowuje się do szkoły. Do przedszkola chodzimy czwarty rok. Uczą Nas Pani Ela i Pani Ania.  Posiłki przynosi nam i dba o naszą salę Pani Grażyna.


TAŃCE

Zajęcia taneczne z panią Ewą - tym razem z szarfami!!!


DZIEŃ MAMY

,,W kalendarzu Święto Matki

z życzeniami śpieszą dziatki.

Ja Ci mamo dziś w podzięce

za Twe trudy daję serce

i przepraszam za me psoty, 

za wybryki i kłopoty."

Dla naszych mam wykonaliśmy piękne bukieciki.


ROBOTY I WSPÓŁPRACA

Zajęcia z mamą Julka jak zwykle były bardzo interesujące ale tym razem uczyły współpracy.

« z 2 »

URODZINY ZOSI 

Kochana koleżanko Zosiu Vivat 100 lat w dniu Twoich 7 urodzin!!!

« z 2 »

WYCIECZKA DO KRÓLIKARNI

Niedawno byliśmy na wycieczce edukacyjnej ,,Na tropie rzeźby".Podczas spaceru po parku tropiliśmy za pomocą mapy piękne dzieła artystów - rzeźby i płaskorzeźby. W pałacu zwiedziliśmy Muzeum Rzeźby- wycieczkę uznajemy za bardzo interesującą i szybko wrócimy tu z najbliższymi.

« z 3 »

IMIENINY KAROLINY

Karolina nie miała okazji obchodzić z nami 7 urodzin ale życzymy jej dużo zdrowia i spełnienia marzeń w dniu imienin!!!


URODZINY JASIA

Drogi Kolego w dniu Twoich 7 urodzin życzymy Ci pomyślności i dużo zdrowia. 100 lat!!!

« z 2 »

TULIPANY

Cieszymy się nową porą roku - Wiosną. Spacerując i bawiąc się w ogrodzie przedszkolnym obserwujemy wzrost roślin i podziwiamy pierwsze wiosenne kwiaty. Sami wykonaliśmy wycinankę połączoną z rysowaniem w tle na temat ,,Wiosenne kwiaty w ogrodzie".


LONDYN

Poznając Wielką Brytanię postanowiliśmy namalować pocztówkę z Londynu. Oto efekt:


100 LAT

Nasz sympatyczny kolega Julek skończył właśnie 7 lat: życzymy mu wszystkiego najlepszego,  spełnienia marzeń i samych sukcesów!


TAŃCE

Pani Ewa zaprosiła nas na nowe zajęcia - tańce z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów: szarf, chustek, wstążek. Przy okazji tańca możemy inscenizowac różne teksty oraz ujarzmić naszą niespożytą energię!

« z 2 »


NURKOWANIE

Dziękujemy mamie Kacpra za bardzo ciekawe zajęcia o pasji nurkowania. Fajnie było zobaczyć i przymierzyć sprzęt potrzebny dla każdego profesjonalnego nurka oraz z pomocą slajdów wyświetlanych na tablicy interaktywnej przenieść się w głębiny mórz i oceanów. Brawo!!!

« z 2 »


Brawo RYSIE!!!

Braliśmy udział wspólnie z kolegami- Delfinami w Mokotowskim Przeglądzie Muzycznym Przedszkolaków i tańcząc z szarfami zdobyliśmy wyróżnienie!

« z 2 »


NESSI

Wysłuchaliśmy ciekawej legendy i obejrzeliśmy film na tablicy multimedialnej o stworze z Loch Ness. Potwór ze Szkocji ma juz ponad 1500 lat i jest symbolem tamtego rejonu świata. Prezentowane prace plastyczne są naszym wyobrażeniem o Nessi.


DZIEŃ FRANCUSKI
« z 2 »

PERFUMY

Poznaliśmy historię perfum i ich rolę w życiu człowieka. Te najsłynniejsze marki perfum i najdroższe pochodzą z Francji ( Coco Chanel, Dior, Nina Ricci, Cartier , Creed, Lancome, Eclat D"Arpege .....). Mogliśmy je obejrzeć i powąchać, a następnie zaprojektować flakon do własnej marki perfum. 

« z 2 »

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

Nasze popołudnia nigdy nie są nudne, uczymy się przez zabawę bo przygotowujemy się do nowego etapu w naszym życiu - do SZKOŁY!

« z 2 »

BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 1.03.2019r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Można było spotkać wróżki, królewny, piratów, policjantów, Spider-Mana... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. 

« z 4 »

KTO, WIE JAKI TO ZAWÓD?

Podczas tych zajęć Rysie poznały różne zawody: kucharz, malarz, nauczyciel, naukowiec, pilot, krawcowa, fryzjer, rolnik lekarz. Dzieci odczytywały nazwy zawodów a także dopasowywały kartoniki z obrazkami lub przedmioty do odpowiedniego zawodu. Dzieci chętnie odpowiadały o tym, kim chciałby zostać w przyszłości. 


ZABAWY Z LITERAMI

Nauczyciel rozkłada na dywanie w jednym rzędzie kartoniki z kodem obrazkowo-literowym. Zadaniem dzieci jest układanie pod obrazkami kartoników z literami, które odpowiadają symbolom. Rysie bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem. 

« z 2 »

MASKI KARNAWAŁOWE

Wyobraźnia i zmysł artystyczny naszych "Rysiów" przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Do pracy dzieci wykorzystały szablony masek, tekturowe talerzyki, które następnie ozdabiały: świecidełkami, kolorowymi piórami, bibułą, kolorowym papierem, flamastrami, pisakami. Prawda, że cudowne?

« z 2 »

BAJKA FRANCUSKA "CZERWONY KAPTUREK"

W trakcie tygodnia francuskiego na zajęciach dydaktycznych "Rysie" poznały literaturę francuską dla dzieci. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy bajki Ch. Perrault "Czerwony Kapturek". Potem dzieci układały historyjkę obrazkową. To zadanie sprawiło dzieciom wiele radości. Dzięki tej czynności dziecko: kształtuje umiejętności logicznego myślenia, rozwija i poszerza zasób słownictwa, ćwiczy percepcję wzrokową, doskonali umiejętności myślenia przyczynowo - skutkowego. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 


DZIEŃ KOTA

Dzieci z grupy "Rysie" obchodziły  nietypowe święto - "Święto kota". Z tej okazji były wspólne "kocie zabawy". Wszystkie dzieci zamieniły się tego dnia w kociaki, tańczyły przy muzyce, oglądały ilustracje przedstawiające miluśkie zwierzęta i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszymi pracami. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą mieć ten dzień w pamięci. 


WALENTYNKI

W dniu Walentynek obdarowujemy się prezencikami, kartką, liścikiem lub kwiatem. Rysie również świętowały ten niezwykły dzień w swojej grupie. Kazio z tej okazji przyniósł słodką niespodziankę dla Pań i dzieci. Bardzo dziękujemy!!! Przedszkolaki wraz z nauczycielkami życzą dużo miłości na cały rok.

« z 2 »


WIZYTA GOŚCI Z AMBASADY ESTONII

W dniu 11 luty 2019 r. odbyła się wizyta pań z ambasady Estonii. Na początku spotkania dzieci nauczyły się kilku estońskich słówek. Rysie poznały bliżej kraj leżący nad Bałtykiem. W Estonii jest ponad 1500 wysp, 1000 jezior i 7000 rzek. Znajduje się tam również największa liczba na świecie kraterów meteorytowych. Estończycy mają swój sport, który nazywa się kiling i jest charakterystyczną wersją bujania się na huśtawce. Estonia to miejsce największego odbywającego się w porze letniej festiwalu pieśni ludowej. Zbór pieśni jest imponujący 133 000.W Estonii sauna jest sposobem na życie. Wiele domów posiada saunę, która jest używana przynajmniej raz w tygodniu. Ten kraj jest ojczyzną Skype a oraz internetu. Flaga Estonii jest prostokątem podzielonym na trzy poziomy : niebieski, czarny, biały. Symbol niebieski - wody Bałtyku, jeziora, czarny-barwa ziemi, biały - charakterystyczne dla pory letniej noce lub zimowy śnieg. Dla żyjących w południowym klimacie Estończyków rękawiczki są niezbędnym elementem ubioru. W wyglądzie rękawiczek znajduje się odzwierciedlenie ludzkich uczuć, a widoczne na nich wzory opowiadają dziś historie z zamierzchłych czasów. Rysie poznały również kannel - estoński instrument muzyczny. Przy jego akompaniamencie dzieci bawiły się w zabawę "Kto, w ogrodzie". Dla pań dzieci przygotowały samodzielnie wykonane książki ilustrowane krajobrazami Estonii. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom z ambasady Estonii za poświęcony czas i interesujące zajęcia.

« z 4 »

WIEŻA EIFFLA

Ostatnio poznajemy Francję i zatrzymaliśmy się w Paryżu nad brzegiem Sekwany. Wzorem ulicznych malarzy też namalowaliśmy Paryską Damę- Wieżę Eiffla widoczną z każdego zakątka miasta.


WESOŁE BAŁWANY

Składanie papierowych harmonijek, a z nich kRól wcale nie jest proste, ale wychodzi nam to już całkiem dobrze. Papierowe bałwany okazały się okazją do radosnej twórczości i ćwiczeń sprawności manualnych rąk. Efekt - sami oceńcie!


BRAWO!

Gratuluje dla naszego kolegi Jasia i jego rodziców za zdobycie I miejsca w IV Miedzyprzedszkolnym Rodzinnym Konkursie Kolęd!


URODZINY KAROLINY

Wszystkie dzieci bardzo się cieszyły z wspaniałego przyjęcia Karolinki. Było radośnie, słodko i miło. Dziękujemy za pyszne domowe babeczki,ciasteczka oraz sok jabłkowy. Życzymy Ci wszystkiego najlepszego!!! Sto, lat!!!


POŻEGNANIE KLAUDII

Nasza koleżanka Klaudia zakończyła edukację w naszym przedszkolu, ponieważ wyjeżdża z rodzicami do Finlandii. Rysie wręczyły dla Klaudii pięknie namalowane laurki, które samodzielnie wykonały. Potem były pamiątkowe zdjęcia i piękne wspomnienia. Życzymy Ci w nowym przedszkolu samych sukcesów!


URODZINY JASIA

Jasio z okazji swoich 6-urodzin przyniósł domowe ciasteczka owsiane, które były zdrowe i smaczne. Rysie tradycyjnie dla jubilata odśpiewały, "Sto, lat". Życzymy Jasiowi dużo zdrowia, radości i samych szóstek w szkole.


GRY I ZABAWY

Dzieci z grupy Rysie chętnie bawią się w różne zabawy:wznoszenie budowli z klocków drewnianych i innych, w kącikach tematycznych, własnymi zabawkami. Chętnie wspólnie grają i układają puzzle. Umiejętność samodzielnej zabawy to bardzo dobra cecha. Rozbudza zainteresowania dziecka, rozwija kreatywność i twórcze myślenie.


URODZINY ANETKI

Anetka z okazji swoich 6-urodzin  przyniosła pyszny domowy sernik z owocami. Życzymy Ci Anetko samych szóstek w szkole i dużo przyjaciół. Sto,lat!!!


URODZINY KAZIA

Z okazji swoich 6-urodzin przyniósł pyszne domowe babeczki, suszone owoce . Kiedy Kazio zajął honorowe urodzinowe miejsce cała grupa zaśpiewała "Sto, lat" a następnie każdy składał szczere życzenia. Odbyło się czytanie ulubionej książki Kazia przez mamę "Przygody McQueena". Kaziu również życzymy Ci wszystkiego najlepszego!!!! Sto, lat!!!


URODZINY FRANIA

Z okazji swoich 6 urodzin Franio przyniósł pyszną domową szarlotkę. Tradycyjnie nie zabrakło wspaniałej atmosfery i życzeń od całej grupy przedszkolnej. Franiu życzymy Ci wszystkiego najlepszego!!!


URODZINY KACPRA

Rysiom bardzo smakowały własnoręcznie wykonane przez Kacpra i jego mamę owocowe szaszłyki. Koleżanki i koledzy składali jubilatowi serdeczne życzenia - zdrowia, szczęścia i spełnienia najskrytszych marzeń, następnie odśpiewaliśmy tradycyjne 100lat!!!


URODZINY KRZYSIA

Z okazji 6-urodzin Krzysio przyniósł przepyszne domowe ciasto marchewkowe. Podczas uroczystości urodzinowej dzieci uczestniczyły w zabawie integracyjnej i zaśpiewały jubilatowi "Sto, lat". Życzymy Ci Krzysiu szczęścia, zdrowia i spełnienia marzeń!!!


UROCZYSTOŚĆ DLA BABCI DZIADKA

W czwartek 17 stycznia 2019 r. mieliśmy okazję gościć nasze wspaniałe Babcie i Dziadków. Przygotowaliśmy dla nich bogaty program artystyczny, ale tego dnia było nas mało z powodu chorób. Śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy z rekwizytami ( pałeczki, piłki, krzesła, instrumenty ze sklejki ) i zaprezentowaliśmy krótkie przedstawienie ,,Babcia i dziadek". Na koniec wręczyliśmy naszym bliskim, własnoręcznie wykonane upominki!

« z 2 »

,,Prawdziwe opowieści o babci i dziadku"

Historyjka obrazkowa zainspirowała nas do wielu rozmów o babci i dziadku, którzy są tak bliscy naszym sercom i to własnie dla nich przygotowujemy program artystyczny i prezenty.


TABLICA MULTIMEDIALNA

Tablica interaktywna umożliwia nam wiele ciekawych zabaw -  tym razem ,,Kalambury"

« z 2 »

ZIMOWA AURA

Zima, zima, zima... i pierwsze prawdziwe zabawy na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie!

« z 2 »


SPORTOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

W piątek 18 stycznia 2019 r. byliśmy znowu w Szkole Podstawowej Nr 202 na ul. Bytnara i mieliśmy okazję rywalizować w super zawodach - Olimpiadzie Przedszkolaków! Było bardzo fajnie i zdobyliśmy II miejsce!

« z 2 »


WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI PRZYRODNICZO - LEŚNEJ W POWSINIE

Grupa "Rysie" podczas warsztatów pt., ,,  "Leśne porachunki " w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w pracowni posługiwała się przedmiotami przyrodniczymi mierzyły, ważyły, porównywały. Przedszkolaki dowiedziały się jak rozpoznać ile drzewo ma lat. Przy okazji dowiedziały się że las to miejsce życia wielu roślin, zwierząt i grzybów

« z 4 »

 


MOBILNE PLANETARIUM

Grupa "Rysie" miała okazję zobaczyć jak wygląda planetarium. Dzieci dowiedziały się ile mamy planet w naszym układzie słonecznym.


BELGIJSKIE PRALINY

Belgijska czekolada to jedna z najbardziej cenionych czekolad na świecie. O tym dowiedzieliśmy się na zajęciach. Grupa "Rysie" także samodzielnie przygotowywała zdrowe praliny z kaszy jaglanej, płatków, suszonych owoców. Nasze praliny miały niepowtarzalny smak.


TANIEC WĘGIERSKI

W tygodniu węgierskim odwiedzili przedszkole szczególni goście Pani Klara i Pan Endre (tata Poli i Laury). Dzieci z grupy "Rysie" uczyły się tańca węgierskiego. Żywiołowy taniec wprowadził wszystkich w dobry nastrój. Dzieci poznały niektóre tradycje węgierskie, nauczyły się kilku węgierskich słówek. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Klare i Panu Endre (tacie Laury i Poli) za poświęcony czas i miłą zabawę.

« z 2 »


WYCIECZKA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 202 

Podczas zwiedzania Szkoły Podstawowej nr 202 grupa "Rysie" miała okazję zwiedzić bibliotekę, pracownie informatyczną, świetlicę, halę sportową, klasy oraz stołówkę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

« z 2 »


WYCIECZKA DO TELEWIZJI POLSKIEJ

 W trakcie wycieczki do TVP dzieci z grupy "Rysie" dowiedziały się m.in kim jest operator kamery, co to jest studio nagraniowe oraz jak wygląda telewizja od "kuchni".

« z 2 »


CHOINKI

Praca plastyczna pt. "Choinki" dla małego dziecka to bardzo fajna propozycja twórczej zabawy. Trenuje małą motorykę, precyzję ruchów i uczy cierpliwości. Wystarczy tylko kilka drobiazgów i wspaniała zabawa gotowa.


STROIKI BOŻONARODZENIOWE

Dzieci z grupy "Rysie" własnoręcznie wykonały stroiki na Boże Narodzenie z materiału przyrodniczego (szyszki, orzechy, kasztany, gałązki świerku). Dzięki nim w domu zapanuje świąteczna atmosfera.


LAUREACI KONKURSU "EUROPEJSKA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA"

Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym przedszkolakom wygranej w konkursie plastycznym "Europejska ozdoba choinkowa". Życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z galerii.