WITAMY W KOTKACH

Jesteśmy grupą trzylatków. Do przedszkola chodzimy pierwszy rok. Uczy nas Pani Ola i Pani Mariola. Wspiera Nas i pomaga Pani Monika. Posiłki przynosi Nam i dba o Naszą salę Pani Ewa.


KODOWANIE NA DYWANIE

Na ostatnich zajęciach wprowadziliśmy kodowanie na dywanie. Nasze maluszki budowały kolorowe piramidy z kubeczków według wzoru.

 

ZDROWE, SAMODZIELNE ŚNIADANIE 

We wtorek nasze dzieci samodzielnie przygotowały sobie śniadanie. Same smarowały masłem chleb i wybierały to na co miały ochotę.

« z 2 »

 

TŁUSTY CZWARTEK

W tłusty czwartek nasze dzieci poznały różne rodzaje słodkości serwowanych podczas tego święta. Zagraliśmy w memory pączkowe i pokolorowaliśmy piękną górę pączków.

« z 2 »

 

CZYTANE WTORKI

 

 

KONCERT GUCIA I DUDUSIA 

W czwartek gościliśmy Gucia i Dudusia, którzy zagrali dla dzieci koncert "Gitarka dla każdego". Pytają Państwo jak nasze maluszki zachowują się podczas koncertów i przedstawień oraz dlaczego jest z nich tak mało zdjęć. Odpowiedź znajduje się ,na poniższych zdjęciach. 🙂

 

URODZINY ANI, WOJTKA I PANI EWY

W lutym urodziny obchodzili Ania i Wojtek. Zdmuchnęli świeczki na torcie, a potem świętowali wspólnie z dziećmi. Tego dnia również urodziny obchodziła Pani Ewa, która wręczyła dzieciom cukierki, a one pięknie zaśpiewały jej sto lat! Wszystkim solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!

« z 2 »

 

ZABAWA SWOBODNA

Dzieci z naszej grupy, podczas zabawy swobodnej, mają mnóstwo pomysłów na zabawę. 😉

« z 2 »

 

ZAJĘCIA MAMY JULKI

Swoją obecnością zaszczyciła nas mama Julki, Pani Monika, która poprowadziła wspaniałe zajęcia dla dzieci pełne doświadczeń słuchowych, dotykowych i wzrokowych. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy innych rodziców do współpracy! 🙂

« z 4 »

 

CZYTANE WTORKI

Naszym gościem była mama Hani, Pani Ola. Przeczytała nam bajkę o Panu Malusińskim i żabim królu. Dziękujemy serdecznie!

 

BAL KARNAWAŁOWY

Kilka zdjęć z balu, które  udało się nam zrobić pomimo słabego światła i szybkiego przemieszczania się dzieci. 🙂

« z 2 »

 

POZNAJEMY INSTRUMENTY

Dzieci poznawały instrumenty muzyczne, takie jak: tamburyno, klawesy, bębenek i marakasy. Zagraliśmy przy tym wspaniały koncert.

 

CZYTANE WTORKI

We wtorek gościliśmy tatę Dawida, Pana Karola, który przeczytał dzieciom kilka ciekawych bajek, m.in.: przepis na słodkie bułeczki Kaczora Donalda, historię Baba Jagi na deskrolce, a nawet o wizycie u dentysty. Bardzo dziękujemy!

 

ZAJĘCIA Z FIGURAMI

Dzieci podczas zajęć utrwalały kolory, przeliczały figury i tworzyły różne kompozycje z kół, między innymi kwiaty dla naszych wspaniałych dziadków. Z okazji dnia Babci i Dziadka życzymy wszystkiego najlepszego!

 

 

 

CZYTANE WTORKI

Dzisiaj odwiedziła nas mama Oliwiera, Pani Lidia, która przeczytała dzieciom trzy bajeczki do poduszeczki: o żółwiku, kotku i misiu. Po tych bajeczkach dzieci szybko zasną dzisiejszego wieczoru 😉

 

 

 

URODZINY WIKTORA

W nowym roku Wiktor, jako pierwszy, został 4-latkiem. Dzieci wspólnie zaśpiewały sto lat i zasiadły do stołu, aby delektować się przepysznym tortem. Wszystkiego najlepszego dla Wiktora!

« z 2 »

 

 

 

KONCERT KOLĘD

Tuż przed świętami swoją obecnością zaszczycił nas tata Mili z grupy skrzatów. Zagrał na skrzypcach przepiękny koncert kolęd. Przedszkolaki z całego przedszkola mogły wspólnie kolędować. Dziękujemy!

 

 

 CZYTANE WTORKI

Odwiedziła nas mama Tadzia, Pani Magda, która przeczytała kotkom dwie bardzo ciekawe historie: o słoniątku oraz o lwie i myszce. Bardzo dziękujemy!

 

 

 BAL MIKOŁAJKOWY 

Bal mikołajkowy był pełen wrażeń dla naszych przedszkolaków. Najpierw miały okazję oglądać teatrzyk, następnie odwiedził ich Mikołaj, który tańczył i śpiewał kolędy z naszymi dziećmi, a na koniec wręczył im prezenty.

« z 2 »

 

 

 URODZINY HANI I BARTKA 

W grudniu urodziny obchodziliśmy urodziny Hani i Bartka. Dzieci odśpiewały uroczyste sto lat i zasiadły do stołu, gdzie czekała na nich uczta obfita w owoce i ciastka. 🙂

« z 2 »

 

 

 CZYTANE WTORKI

Dzisiaj odwiedziła nas mama Lesia, która przeczytała naszym dzieciom historie o łyżeczce i o Panu Malusińskim z książki "Poczytaj mi mamo". Dziękujemy serdecznie! 🙂

 

 

 

 UBIERAMY CHOINKĘ

Przed Mikołajkami wszyscy razem obraliśmy naszą choinkę. Dzieci były bardzo zaangażowane i chętnie wieszały bombki na drzewku.

« z 3 »

 

 

 

 FILHARMONIA PRZEDSZKOLAKA

 

« z 2 »

 

CZYTANE WTORKI

We wtorek gościliśmy mamę Mikołaja, która przeczytała nam bajkę o Franklinie, który grał w piłkę. Dziękujemy bardzo!

 

POZNAJEMY FIGURY

Dzieci na zajęciach poznały figury- koło, trójkąt oraz kwadrat. Ich zadaniem było posegregować je ze względu na kształt oraz nazwać ich kolor. W kolejnej części zajęć wykorzystaliśmy figury do zabaw ruchowych.

« z 2 »
POZNAJEMY ZWIERZĘTA- ŚWINKA MORSKA

Odwiedziła nas Pani, która przyprowadziła ze sobą świnkę morską. Dzieci poznały rodzaje świnek morskich, ich upodobania i umiejętności. Dzieci zrobiły tunel, przez który świnka z łatwością przeszła.

« z 3 »

CZYTANE WTORKI

Na czytaniu gościliśmy mamę Tymka, która przeczytała dzieciom "Najpiękniejsze wiersze dla dzieci" Jana Brzechwy oraz kilka krótkich opowiadań, m.in. "Miś gaduła", "Poznaje zwierzęta w ogrodzie". Dziękujemy serdecznie!


URODZINY JULKI I OLIWIERA

W listopadzie obchodziliśmy urodziny Julki i Oliwiera. Dzieci zaśpiewały solenizantom sto lat, następnie zasiadły do ucztowania. Na koniec Julka wręczyła prezent Oliwierowi.

 

« z 2 »

UROCZYSTOŚĆ 11 LISTOPADA

JA MIESZKANIEC EUROPY. KSZTAŁCENIE KADRY DROGĄ DO ROZWOJU PRZEDSZKOLA NR 344 W WARSZAWIE.

W dniach 14.10-25.10 Pani Ola przebywała na kursie językowym w Cambridge w ramach projektu POW ER. Razem ze Stefanem uczestniczyli w zajęciach w Bell School, gdzie poznali bardzo ciekawych ludzi z różnych części świata. Poznali również piękne zabytki tego cudownego miasta. Często spacerowali po pięknych, klimatycznych uliczkach Cambridge.

 


URODZINY ZUZI, ANTOSI I JASIA

Dzisiaj mieliśmy wielkie święto w naszej grupie. Obchodziliśmy urodziny Zuzi, Antosi i Jasia. Dzieci głośno zaśpiewały sto lat naszym solenizantom, następnie zaczęliśmy ucztę z pysznymi ciastami i owocami 🙂

« z 2 »

CZYTANE WTORKI

We wtorek gościliśmy u nas Panią Marię, mamę Wojtka. Słuchaliśmy ciekawej hisorię pewnego zajączka. Bardzo dziękujemy!


JESIENNE LIŚCIE

Na wtorkowych zajęciach dzieci poznawały liście i owoce drzew, takich jak: klon, kasztanowiec oraz dąb. Ich zadaniem było dopasować owoc do danego drzewa. Na koniec wykonały pracę plastyczną.

« z 2 »

TEATRZYK "NASZE PODWÓRKO"

CZYTANE WTORKI

Dziś gościliśmy tatę Jasia, Pana Pawła, który przeczytał dzieciom opowieść o Kubusiu Puchatku. Bardzo dziękujemy!


PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

Kotki przywitały jesień zabawami z kolorowymi listkami. Ich zadaniem było rozpoznawać kolory, wskazywać części ciała oraz naśladować jesienną pogodę. Na koniec wykonały pracę plastyczną "Jesienne drzewo".

« z 3 »

KOLOROWE ZAJĘCIA

FILHARMONIA PRZEDSZKOLNA

SPRZĄTANIE ZABAWEK
« z 2 »

 


PIERWSZY SPACER