Króliczki

Jesteśmy grupą 5 i 6 latków. Jesteśmy ciekawi świata, mamy dużo ciekawych pomysłów i ciągle się uczymy.

Uczą i bawią się z nami panie nauczycielki: Pani Ewa, Pani Dagmara i Pani Weronika, pomaga i wspiera nas Pani Asia, o porządek w sali dba Pani Ania.


Wiosenne kodowanie


Wielkanocne mazurki


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu


Wizyta pasjonata chrząszczy

Odwiedził nas pasjonata chrząszczy – pan Krzysztof Pach.


Nasze wspaniałe konstrukcje


„Ufoludki”

Na koniec „Kosmicznego Tygodnia” stworzyliśmy nasze Ufoludki.

Kolorina

Zabawa kolorową masą z galaretki, mąki ziemniaczanej, ryżu na mleku. Zaczęliśmy od degustacji galaretki, aż dziw, że jeszcze nam została do zabawy. Do tej zabawy powrócimy, ale wtedy zamiast stężonej galaretki będzie płynna. I zobaczymy co nam z tego wyjdzie.


Ulepimy dziś bałwanka

Kolejne zadanie w projekcie za pomocą mąki ziemniaczanej, wody i oleju lepiliśmy bałwanki. Najpierw do mąki dodawaliśmy za pomocą pipet, wodę. Poćwiczyliśmy przy okazji pisanie litery N i później była zabawa w małych zespołach.


Antarktyda – Magia ukryta w kuchennych szafkach

Nasza grupa przystąpiła do projektu eTwinning Magia ukryta w kuchennych szafkach – zabawy sensoplastyczne. Pierwsze zadanie to Antarktyka, która powstała z mąki ziemniaczanej, ryżu na mleku, lodu kolorowego, kisielu, który barwiliśmy i chrupek kukurydzianych. Było dużo śmiechu, wesołej zabawy. Najtrudniej było się doszorować po takiej zabawie.


Wycieczka do Żabiej Woli – Natura wzywa

W pierwszy wtorek października wyruszyliśmy na wycieczkę do Gospodarstwa „Natura wzywa”. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji, od zjeżdżania na tyrolce, robienia przetworów, karmienia zwierząt, łażenia po lesie, po jazdę na saniach.