WITAMY W PINGWINACH

Od stycznia 2020 r. zmienił się skład naszej grupy, a razem z nim nastąpiła zmiana nazwy.

KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ - KWIECIEŃ

OZOBOTY I PUZZLE

MALOWANIE

« z 5 »

URODZINY W STYCZNIU

WYCIECZKA "BAJKI ZNANE I NIEZNANE" W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM
« z 4 »

URODZINY W GRUDNIU

KONCERT SKRZYPCOWY

BAL Z MIKOŁAJEM
« z 4 »

CZYTANIE NA DYWANIE

MAMA JANKA

MAMA JULKA

ZADANIE W UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ "WODA"

KONCERT FILHARMONII PRZEDSZKOLAKA "NIEPODLEGŁOŚĆ"
« z 2 »

KONKURS "WARSZAWA NITKĄ TKANA"

CZYTANIE NA DYWANIE - MAMA ADASIA

ŚWINKA MORSKA - SPOTKANIE Z WETERYNARZEM

UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ ZADANIE 7

SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ "W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH"

MUZEUM EWOLUCJI W PKiN

URODZINY HANI, CAROLINE I JULKA

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dziękujemy Rodzicom, którzy odwiedzają nas w piątkowe popołudnia i czytają książki.

UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ ZADANIE 5

FILHARMONIA PRZEDSZKOLAKA

UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ ZADANIE 4
« z 2 »

TEATRZYK PT "NASZE PODWÓRKO"

JESIENNY LAS

TRENING PIŁKI NOŻNEJ

KODOWANIE ZADANIE 3

WYCIECZKA
« z 5 »

DZIEŃ KROPKI

CMC - MASAŻE METODĄ EVY SCHERER

WRZEŚNIOWE URODZINY

13.09 piątek, w naszej grupie rozbrykanych Kangurów był wyjątkowo uroczysty. Szóstka naszych rówieśników w tym dniu świętowała swoje urodziny. Naszym koleżankom o kolegom składamy życzenia szczęścia, pogody ducha, wspaniałych przyjaciół i dużo sukcesów 🙂

WSPOMINANIA Z WAKACJI - ZADANIE 2 KODOWANIE

Wakacje za nami, ale wakacyjne wspomnienia ciągle są w nas. Na zajęciach dzieci myślami przeniosły się do czasu wakacyjnych wyjazdów, przypomniały sobie miejsca, które odwiedziły, przygody, które przeżyły, nowo poznanych znajomych. Wakacyjne wspomnienia połączone z kodowaniem to: obrazek ukryty we współrzędnych, ćwiczenia rozwijające kreatywność i spostrzegawczość, i tworzenie offlinowego kodu.

FILHARMONIA PRZEDSZKOLAKA

Kontakt z żywą muzyką jest niezwykle istotny dla kształtowania każdego dziecka. Z tego powodu odwiedziła nas grupa muzyków przekonanych o konieczności inwestowania w ogólny rozwój dzieci od najmłodszych lat. Muzyka pomaga w koncentracji, uczy pracy zespołowej, rozwija wyobraźnię i wrażliwość.

Filharmonia Przedszkolaka jest programem edukacyjnym adresowanym do warszawskich przedszkolaków. Jego największą wartością jest rzeczywisty, aktywny udział małych słuchaczy w spotkaniach z muzyką i muzykami. Światowe trendy pokazują, że najlepsze efekty w edukacji artystycznej uzyskuje się jedynie dzięki współuczestnictwu maluchów w przeprowadzeniu koncertu.

UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ

Grupa Kangurów przyłączyła się do Ogólnopolskiego Programu "Uczymy Dzieci Programować". Jest to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.

Nasz grupa będzie cyklicznie wykonywała zadania zawarte w programie z wykorzystaniem maty do kodowania, tablicy multimedialnej oraz dostępnych pomocy. Za Nami zadanie pierwsze "Witaj przedszkole". Więcej informacji na stronie: https://uczymydzieciprogramowac.pl/pl

TEATR DLA DZIECI "ZUZIA IDZIE DO PRZEDSZKOLA"