Grupa III Żabki

Jesteśmy grupą czterolatków. Do przedszkola chodzimy drugi rok.
Uczą nas Panie Ola i Hania.
O naszą salę dba Pani Ewa

Urodziny Michała, Lesia, Dawida, Duc Hieu i Nikosia

« z 2 »

Urodziny Tymka, Franka i Jasia N.

Zakończenie akcji „Mokotowskie Przedszkolaki na Kółkach”

Na zakończenie majowej akcji „Mokotowskie Przedszkolaki na kółkach” każde dziecko otrzymało nagrodę w zależności od zaangażowania w projekt. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Warsztaty bębniarskie

Dzieci odbyły podróż do Afryki, gdzie dowiedziały się wiele ciekawostek na temat tego kontynentu. Wspólnie grały na bębnach i tańczyły do muzyki afrykańskiej.

Dzień dziecka

Zabawy sensoryczne z okazji dnia dziecka. Wszystkim dzieciom życzy dużo radości i uśmiechu!

Dzień mamy

Żabki stworzyły piękne portrety swoich mamy. Wszystkim mamom życzymy wszystkiego najlepszego! W teczkach z pracami będą czekać na mamy piękne laurki wykonane przez dzieci.

Urodziny Igi, Ali, Stasia i Zlatka

Dzień Ziemi

W czwartek świętowaliśmy Dzień Ziemi. Dzieci poznały 4 żywioły: ogień, ziemię, wodę i powietrze, dowiedziały się jak ważne są dla naszej planety, ale również jakie niosą niebezpieczeństwo. Obejrzeliśmy film edukacyjny odnośnie dbania o naszą planetę. Na koniec nauczyliśmy się segregować śmieci.

Wiosenne kodowanie

Ozoboty- pory roku

Omawialiśmy pory roku, ich charakterystyczne cechy i następstwo. Z pomocą przyszedł nam ozobot, który pokazał cykliczność pór roku.

Matematyczne zabawy z „Wiatrakiem matematycznym”

Pani Hania pożyczyła ze swojego przedszkola Wiatrak matematyczny.

Urodziny Ani i Wojtka

Zajęcia teatralne

Kształty

Żabki ćwiczyły przeliczanie, rozróżnianie kształtów i kolorów, porównywanie zbiorów. Na koniec rozwijały wyobraźnie poprzez tworzenie własnych konstrukcji.

Geniboty

Rytmika- nauka krakowiaka

Zabawy konstrukcyjne

No Images found.

Bajki, bajeczki

Dzieci z naszej grupy poznały bajki, takie jak: „Kot w butach”, „Kopciuszek”, „Czerwony Kapturek” oraz „Trzy małe świnki”. Dzieci układały chronologicznie wydarzenia, budowały zamek dla Kopciuszka z różnych klocków, wycinali i układali puzzle oraz budowały domy ze słomy, patyków i kamieni, które następnie próbowały zdmuchnąć. Żabki były bardzo zaangażowane we wszystkie zadania.

No Images found.

Dzień Babci i Dziadka

Drogie Babcie, Drodzy Dziadkowie,
zapraszamy Was serdecznie na występ przedszkolaków z okazji Waszego święta! Jeszcze raz wszystkiego dobrego!

Zabawy matematyczne

Zajęcia z edukacji matematycznej pomogą naszym Żabkom kształtować umiejętność liczenia i stosować liczebniki porządkowe. Dzieci mogły wykazać się kreatywnością układać z patyczków wzór na dowolny temat.

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji dnia Babci i Dziadka nasze przedszkolaki opowiadały o swoich dziadkach na podstawie zdjęć. Mogli zaprezentować dzieciom z grupy, jak wyglądają ich dziadkowie i jak mają na imię. Na tablicy pokolorowały piękne serce dla dziadków, a także, specjalnie dla nich, zrobiły prace plastyczne: kwiaty, serca i portrety. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego w dniu ich święta.

« z 4 »

Urodziny Wiktora

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Wiktora. Zaczęliśmy od zabaw z chustą, następnie wspólnie upiekliśmy ciasto czekoladowe. Zaśpiewaliśmy sto lat, a Wiktor zdmuchnął świeczki. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

« z 3 »

Ubieranie choinki

Urodziny Bartka

Odwiedziny Mikołaja

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci przygotowały przedstawienie.

Tuż po nim, dzieci ujrzały za oknem przechadzającego się Mikołaja, który zostawił pod drzwiami worki z prezentami.

Urodziny Zuzi i Jasia

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Zuzi i Jasia. Zadaniem dzieci było znaleźć w sali przedmioty, których tu wcześniej nie było- czyli składniki do ciasta. Następnie, z pomocą zagadki, znaleźli przepis. Wszyscy razem zrobiliśmy i upiekliśmy urodzinowe babeczki dla Zuzi i Jasia. Na koniec zaśpiewaliśmy sto lat, Zuzia i Jaś zdmuchnęli świeczki i wszyscy zajadaliśmy się naszym wspólnym dziełem kulinarnym. Jeszcze raz, wszystkiego najlepszego dla Zuzi i Jasia.

Jesienna pogoda

Jesienna aura zagościła u nas na dobre. Jest to dobry moment, aby porozmawiać o jesiennej pogodzie. Przypomnieliśmy sobie charakterystyczne dla obecnej pory roku zjawiska atmosferyczne. Przypomnieliśmy również jak należy ubierać się do danej pogody. Na koniec dzieci wycinały i malowały chmurki, z których kapał jesienny deszcz.

Kreatywne budowle

Wyklejanie owoców

Zabawy na placu zabaw

Nowe zabawki 🙂

Owoce

Przedszkolaki miały za zadanie rozpoznać po smaku jaki to owoc. Do wyboru mieli: jabłko, kiwi, brzoskwinię, śliwkę oraz truskawkę. Następnym zadaniem było zapamiętanie, w jakiej kolejności występują owoce i powtórzenie jej. Na koniec zagraliśmy w owocowe memory.

Jesienne zbiory

Żabki zagłębiły się w temat owoców i warzyw. Ich zadaniem było pokolorować wybrane owoce, starając się nie wyjeżdżać za linię. Następnie na tablicy multimedialnej (tablica to nie tylko bajki 😉 ) dzieliliśmy owoce na te, które występują w Polsce i te egzotyczne. Kolejnym zadaniem było posegregowanie obrazków na warzywa i owoce. Żabki od razu nauczyły się korzystać z tablicy 🙂