Grupa II Biedronki

Jesteśmy grupą 3 latków. Właśnie rozpoczęliśmy swoją przygodę w przedszkolu.
Uczą nas Panie: Magda i Ania. Wspiera je Pani Jadzia, a o porządek w sali dba Pani Ela.

Lemoniada

Postanowiliśmy ochłodzić się orzeźwiającą lemoniadą

Lody, lody…

Upały dały nam się we znaki. Pani Ania zrobiła dla nas lody z papieru i patyczków do lodów, abyśmy mogli bawić się w Lodziarnię. Uczyliśmy się wymiany 1:1 (żeton za loda), czekania na swoją kolej, a także zachowania w miejscu publicznym. Wiemy już, jak poprosić o loda w sklepie

W autokarze

To my w autobusie, w drodze na wycieczkę. Zmęczeni upałem, ale szczęśliwi.

Warsztaty bębniarskie

Wzięliśmy udział w prawdziwych warsztatach bębniarskich. Pan instruktor zabrał nas w wyjątkową podróż do Afryki, gdzie nauczyliśmy się grać na bębnach i dyrygować orkiestrą.

Mokotowskie Przedszkolaki na kółkach

Z okazji akcji w naszej grupie realizowaliśmy scenariusze z projektu. Dotyczyły one bezpieczeństwa na drodze, pierwszej pomocy, kultury jazdy oraz znaczenia ruchu dla zdrowia. Na zdjęciach dzieci uczestniczą w zajęciach dotyczących budowy roweru oraz ubioru rowerzysty.

Rodzice czytają

W piątek książkę „Pazurzak” przeczytała nam mama Ludwika. Następnie „przeczytał” nam ją także Ludwik 🙂

Sadzenie marchewek

Galeria żywiołów

W trakcie ostatniego tygodnia stworzyliśmy prace plastyczne dotyczące żywiołów. Wiemy, do czego używa się wody i po co jest nam potrzebna. Dowiedzieliśmy się także, że ogień to niebezpieczny żywioł, a gdy wymknie się spod kontroli może powstać pożar. Dzwonimy wtedy pod 998. Dmuchaliśmy także przez słomki na farbę i tak powstały nasze powietrzne stworki.

Dzień Ziemi w czterech żywiołach

W naszym przedszkolu odbył się Dzień Ziemi. Poznaliśmy podczas niego moc czterech żywiołów- ziemi, ognia, wody i powietrza.

W marcu jak w garncu

Dowiedzieliśmy się, jaka pogoda może zdarzyć się w marcu. Obejrzeliśmy teatrzyk o chłopcu o imieniu Marzec, który stworzył z garnka maszynę do zmiany pogody. To właśnie od niego wzięło się powiedzenie „W marcu jak w garncu” 😉 Naśladowaliśmy zjawiska pogodowe przy pomocy folii aluminiowej i bawiliśmy się w zabawy ruchowe dopasowane do tematu.

Rodzice nam czytają!

Za nami trzy bajki przeczytane nam przez rodziców. Bardzo dziękujemy rodzicom zaangażowanym w akcję.

Projekt Mleko

Przez ostatnie dwa tygodnie rozmawialiśmy o mleku. Dowiedzieliśmy się, skąd się bierze mleko, jakie zwierzęta,oprócz krowy, dają nam mleko.. Wiemy także, co się robi z mleka oraz w jakiej postaci możemy je spożywać. Udało nam się nawet wydoić krowę! Zrobiliśmy swoje krowy z podanych elementów.
Bawiliśmy się też w robienie wełny dla owiec z bibuły, ćwicząc przy tym nasze rączki. Odkryliśmy, ze można malować na mleku, a gdy dotkniemy do niego paluszkiem zamoczonym w płynie do mycie naczyń, kolory będą uciekać!

Serduszka dla przyjaciela

Stworzyliśmy piękne serduszka przy użyciu pianki oraz barwników spożywczych. Każdy z nas użył pipety i dodał do pianki wybrany przez siebie kolor.

Nasze zajęcia

Nasza gimnastyka na sali wielofunkcyjnej. Bawiliśmy się i ćwiczyliśmy m.in. z gumą animacyjną i ławeczkami.

W sali zrobiliśmy z gazet Most Przyjaźni, który za każdym razem się zmniejszał. Najważniejsze było to, aby każdy z nas po nim przeszedł.

« z 2 »

Paw, co ogon miał z przyjaźni

W ramach projektu „Magiczna moc bajek” rozmawialiśmy o przyjaźni. Pani Magda przeczytała nam bajkę o pawiu, który zgubił wszystkie piórka. Każde z jego przyjaciół oddało mu po jednym swoim piórku, dzięki czemu ogon pawia był wyjątkowy, a on sam nie był już smutny.

Razem z Panią Anią pomogliśmy pawiowi. Każdy z nas zrobił mu po jednym piórku.

Nasze pasowanie

Kochani rodzice, umieszczamy link do dysku że zdjęciami oraz filmami z Pasowania 🙂

Bal- zdjęcia w ramce

Laurki dla dziadków

« z 2 »

Wszystkiego najlepszego dla Babci i Dziadka!

Leżakowanie

To my, poznajecie?

Pani Ania zrobiła prezentacje z naszymi zdjęciami, z czasów, gdy byliśmy mniejsi. Bardzo cieszyliśmy się widząc siebie na ekranie. Większość z nas rozpoznała swoje zdjęcia. Łatwiej było nam poznać siebie, niż naszych kolegów i koleżanki.

Poniżej znajduje się link do prezentacji podpisany to-my-poznajecie! Wystarczy w niego kliknąć 🙂

Nasze zabawy dowolne

Nasze Babcie

Sałatka owocowa na podwieczorek

Śnieżne zabawy 🙂

Uwielbiamy także zabawy na świeżym powietrzu!

„Śnieżne” zabawy

Bawiliśmy się w „śniegu”. Najpierw, ćwiczyliśmy rączki zgniatając papier. Potem bawiliśmy się nimi, jakby były to prawdziwe śnieżki! Zabawa była naprawdę emocjonująca. Dowodem tego są niewyraźne zdjęcia, bo ciężko było nas złapać w ruchu 🙂

Noworoczne fajerwerki

Przygotowaliśmy pracę plastyczną przy pomocy farb, wykałaczek i brokatu.

Świąteczny czas w naszej grupie

Pozowaliśmy pod choinką, którą ubraliśmy także w przygotowane przez nas ozdoby. Pomagaliśmy przy dekoracjach oraz sami dokleiliśmy brodę Mikołajowi.

« z 2 »

Przygotowaliśmy kartki świąteczne dla pracowników przedszkola oraz przedszkolaków, które zostały w domach 🙂

Nauczyliśmy się świątecznych piosenek:

Jadą w saniach dzieci: https://youtu.be/dayJeqfhIjc

Ding dong, ding dong: https://youtu.be/Ka-TaUlZjOc

Nasze zajęcia

Gotowi na pasowanie

Łańcuch choinkowy

Wizyta Mikołaja

Robimy pierniczki z masy solnej

« z 2 »

Link do prezentacji „Nasze ukochane pluszaki”: https://drive.google.com/file/d/1PGy5wUxnlaKvF2pplYYItqdVwmZRiHZS/view?usp=sharing