Grupa III – „Motylki”

Nasze nauczycielki to pani Karina Rodzoch i pani Agnieszka Sowik. Pomocą nauczyciela w naszej grupie jest pani Magda Bartków, a pracownikiem obsługi pani Alicja Lenarczyk.

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO- WYCHOWAWCZE

MIESIĄC WRZESIEŃ 2022 R.

Nasze przedszkole

• Dostrzeganie korzyści płynących z pobytu w przedszkolu i posiadania przyjaciół,
  • Kształtowanie postawy przyjacielskiej,
  • Budowanie przyjaznej atmosfery, integracja grupy,

Idzie jesień przez świat

• Zapoznanie z cechami jesiennego krajobrazu i z darami jesieni,
  • Uwrażliwianie na piękno jesiennej przyrody,
  • Poznanie wyglądu jesiennych liści i owoców wybranych drzew: dębu, klonu, kasztanowca,
  • Przestrzeganie zawartych umów dotyczących bezpiecznego poruszania się podczas jesiennego spaceru,
  • Poznanie nazw i wyglądu niektórych grzybów,

SYTUACJE WYCHOWAWCZE:

• Nauka wykonywania czynności porządkowych, w tym kształtowanie poczucia odpowiedzialności za własną odzież.
  • Kształtowanie umiejętności dzielenia się przestrzenią z innymi osobami oraz nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.
  • Tworzenie sytuacji sprzyjających zgodnemu współdziałaniu podczas zabawy.
  • Wdrażanie do używania zwrotów grzecznościowych proszę, dziękuję, dzień dobry i do widzenia.

PLANOWANE WYDARZENIA W GRUPIE:

• urodziny w grupie