SKRZATY W II SEMESTRZE

Ozoboty part 2

Skrzaty uwielbiają ozoboty. Dziś nauczyły się planować trasę z uwzględnieniem warunków takich jak skręć w prawo, skręć w lewo itp.

« z 5 »

Czytanie na dywanie

Dziś mieliśmy okazję gościć Tatę Mili. Dziękujemy 🙂

Olimpiada sportowa

Ruch to zdrowie. Od dawna dzieci z grupy Skrzatów, ćwiczą nie tylko do Przedszkolnej Olimpiady Sportowej ale także żeby zawsze być w formie. Ostatnio same wzięły udział w mini olimpiadzie. Każdy Skrzat otrzymał medal !

Rekin w 3D

Skrzaty znają piosenkę po angielsku „Baby shark”, którą uwielbiają. Dziś mogły takiego rekina pokolorować a także sprawić by ożył!

« z 2 »

„Eureka! Eksperymentuję, badam, doświadczam!”

Skrzaty rozpoczęły realizację projektu „Eureka! Eksperymentuję, badam, doświadczam”, który ma na celu rozbudzenie zainteresowań chemią i fizyką a także rozbudzić chęć eksperymentowania i uczenia się przez doświadczanie. Pierwszym eksperymentem był cytrynowy wulkan.
Do jego realizacji potrzebujemy:
– cytrynę, sodę, płyn do naczyń, podstawkę na cytrynę, nóż, łyżkę i miseczkę.
1. Najpierw rozgniatamy cytrynę, żeby puściła sok
2. Odcinamy górę cytryny i nożykiem ugniatamy miąższ.
3. Dodajemy 2 krople płynu do naczyń.
4. Dodajemy łyżeczkę sody oczyszczonej.
5. Wulkan wybucha!

« z 4 »

Środowe spotkania z książką

Po raz kolejny gościliśmy dziś Panią Alicję, mamę Jacka na środowym czytaniu. Dziękujemy 🙂

Numery alarmowe

Skrzaty utrwalają poznane numery alarmowe, nie tylko 112 ale także 997, 998, 998.

« z 3 »

Wtorkowy szwedzki stół – Jesteśmy samodzielni

W każdy wtorek w naszym przedszkolu śniadanie będzie miało formę szwedzkiego stołu. Dzieci samodzielnie będą komponować sobie kanapki, wybierając to na co mają ochotę. Skrzaty także samodzielnie będą sobie nakładać obiad w myśl zasady ” Ile sobie nałożyłem, tyle zjem”.

Język angielski – doughnut

W ramach tłustego czwartku oraz ostatków, Skrzaty nauczyły się piosenki o pączkach, dzięki której utrwalają słownictwo oraz przeliczanie w języku angielskim.

Ćwiczenia gimnastyczne

Razem z Tygrysami przygotowujemy się do olimpiady przedszkolaków.

Spotkania ze studentami medycyny – zdrowe odżywianie

Wzięliśmy udział w zajęciach o zdrowym odżywianiu prowadzonymi przez studentki medycyny. Dowiedziały się jak ważne jest jedzenie zróżnicowanych produktów oraz czym żywią się postacie z bajek

Dzień kota

Figury geometryczne – klocki drewniane

Wiemy jak wyglądają figury geometryczne, ale czy potrafimy sami je ułożyć z klocków drewnianych. Tak !