WITAMY!


 

 

Nazywamy się Delfiny. Jesteśmy grupą 5 i 6-latków, która przygotowuje się do szkoły. Do przedszkola chodzimy czwarty rok. Uczą Nas Pani Daria i Pani Ania.  Posiłki przynosi nam i dba o naszą salę Pani Ewa.


URODZINY NINY I PIOTRUSIA

« 1 z 2 »


 

KWIATY DLA MAMY

« 1 z 4 »


 

ZABAWY W SALI


 

NA TROPIE RZEŹBY

9 maja wybraliśmy się do Królikarni na zajęcia pt. "Na tropie rzeźby". Podczas spaceru alejkami parkowymi, dowiedzieliśmy się, czym Park Rzeźby różni się od zwyczajnego muzeum. Przy pomocy specjalnej mapy poszukaliśmy poukrywanych w parku rzeźb, a także zastanawialiśmy, co odróżnia rzeźby od  innych dzieł sztuki. Na koniec wykonaliśmy własne prace rzeźbiarskie z gliny, które można podziwiać na holu przedszkola.

« 1 z 4 »


 

POZNAJEMY GRECJĘ

W minionym tygodniu poznaliśmy nowy kraj- Grecję. Dowiedzieliśmy się gdzie jest położona oraz jaka jest jej stolica. Obserwowaliśmy na tablicy piękne greckie wyspy, nauczyliśmy się kilku podstawowych słów. Poznaliśmy taniec - zorbę, oraz urządziliśmy mini igrzyska olimpijskie, które przecież mają swój początek w Grecji. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy samodzielnie flagę Grecji.

« 1 z 3 »


 

TANECZNE ZABAWY W PRZEDSZKOLU - ZAJĘCIA TANECZNE Z ELEMENTAMI CHOREOTERAPII

« 1 z 2 »


 

6 URODZINY MAI

Majeczko, życzymy Ci dużo zdrowia, szczęścia i uśmiechu na każdy dzień.


KAŻDY Z NAS JEST WYJĄTKOWY

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, jakie są rodzaje niepełnosprawności, podzieliliśmy się swoimi doświadczeniami w kontaktach z dziećmi niepełnosprawnymi oraz w jaki sposób możemy im pomóc. Wczuliśmy się w ich sytuację chodząc z zasłoniętymi oczami, rozpoznając za pomocą dotyku różne przedmioty, pokazując za pomocą gestów przedmioty i czynności oraz przemieszczaliśmy się bez pomocy nóg.

« 1 z 2 »


KAŻDY Z NAS JEST WYJĄTKOWY

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, jakie są rodzaje niepełnosprawności, podzieliliśmy się swoimi doświadczeniami w kontaktach z dziećmi niepełnosprawnymi oraz w jaki sposób możemy im pomóc. Wczuliśmy się w ich sytuację chodząc z zasłoniętymi oczami, rozpoznając za pomocą dotyku różne przedmioty, pokazując za pomocą gestów przedmioty i czynności oraz przemieszczaliśmy się bez pomocy nóg.

« 1 z 2 »


6 URODZINY JULKI

Życzymy Ci dużo szczęścia , zdrowia i uśmiechu na każdy dzień!


XIX PRZEGLĄD MUZYCZNY PRZEDSZKOLAKÓW

26.03 wraz z dziećmi z grupy V wybraliśmy się do Służewskiego Domu Kultury na nasz pierwszy występ na tak dużej scenie. Zaprezentowaliśmy piękny taniec z szarfami zdobywając wyróżnienie w kategorii inscenizacja muzyczna.

« 1 z 3 »


CZYTANIE NA DYWANIE

Tym razem odwiedził nas tata Mai, czytając książkę autorstwa Peggy Parish "Amelia Bedelia". Dziękujemy za mile spędzony czas.


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Przywitaliśmy nową porę roku wesoło bawiąc się i tańcząc przy utworze Piotra Czajkowskiego "Walc kwiatów", rozszyfrowując podany kod i układając własny kwiat na macie do kodowania oraz wykonując swoją piękną Panią Wiosnę. 

« 1 z 4 »


PRZYJĘCIE U KRÓLOWEJ ELŻBIETY

W tym miesiącu odwiedziliśmy również Wielką Brytanię, poznając jej położenie na mapie Europy, zabytki, zwyczaje. Wcieliliśmy się w postać królowej- wydając dzieciom polecenia oraz w strażnika, którego inne dzieci próbowały rozśmieszyć. Utrwalaliśmy wiedzę na temat prawidłowego ułożenia talerzy, kubeczków oraz sztućców na stole, a następnie rozpoczęliśmy przyjęcie u królowej 🙂

« 1 z 3 »


POZNAJEMY IRLANDIĘ

W tym miesiącu dowiedzieliśmy się, gdzie położona jest Irlandia, jakie jest jej godło, flaga i hymn. Poznaliśmy historię świętego Patryka oraz jak Irlandczycy obchodzą to święto. Ułożyliśmy puzzle, dowiadując się, jakie łowią ryby. Na zakończenie zajęć obejrzeliśmy edukacyjny film podsumowujący wiedzę na temat krajów Unii Europejskiej.

« 1 z 2 »


CZY SIĘ ROZPUŚCI?

Na zajęciach przeprowadziliśmy doświadczenia. Napełnialiśmy szklanki wodą i kolejno wrzucaliśmy do każdej po 1 łyżeczce wymienionych substancji (sól, cukier, pieprz, kakao, kawa, ryż, mąka pszenna, kasza gryczana i piasek) Mieszaliśmy wodę i obserwowaliśmy co się dzieje. Już wiemy które substancję tworzą zawiesinę, a które się rozpuściły.

« 1 z 2 »


W KARNAWALE SAME BALE

Piękne mieliśmy przebrania i równie wspaniale się bawiliśmy.

« 1 z 2 »


CZYTAJĄCY RODZICE

Tym razem odwiedziła nas mama Rysia, która przeczytała nam książkę pt."Noc na księżycu". Dziękujemy za poświęcony nam czas.


DZIEŃ FRANCUSKI

Tego dnia każdy z nas miał strój w kolorze granatowym, białym lub czerwona, dodatkowo gościła w naszym przedszkolu pani Geraldine Solski, która opowiedziała jak wyglądają obchody świat trzech króli, dzień naleśnika i prima aprilis.

« 1 z 2 »


 

PARYŻ I DOLINA LOARY

Na zajęciach poznaliśmy stolice Francji, zabytki: wieże Eiffla, Wersal i niezwykłe zamki. Na koniec każdy z nas narysował swoją wieże.


URODZINY AGNIESZKI

Z okazji urodzin życzymy Agnieszce wszystkiego najlepszego


 

GOŚCIE Z AMBASADY ESTONII

« 1 z 3 »


 

CZYTAJĄCY RODZICE 

Tym razem odwiedziła nas mama Jasia, pani Agnieszka czytała nam "Noc Świętego Mikołaja". Dziękujemy za mile spędzony czas.


 RYSOWANIE NA TABLICY

Rysowanie na tablicy multimedialnej sprawiło nam wiele przyjemności.


 

KODOWANIE NA DYWANIE

Nadal kodujemy rozwijając pamięć wzrokową, orientację w przestrzeni oraz koncentrację. 

« 1 z 2 »


 

URODZINY MAKSA

Życzymy Ci dużo zdrowia i uśmiechu na każdy dzień!


 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

« 1 z 3 »


BRAMA BRANDENBURSKA

Starszaki, poznając różne zabytki Niemiec, postanowiły zbudować bramę z klocków. Wyszło im to świetnie!


 

Centrum Edukacji Przyrodniczo- Leśnej w Powsinie - leśne (po) rachunki

Dzieci, posługując się przedmiotami przyrodniczymi mierzyły, ważyły, porównywały, tworzyły zbiory i robiły mnóstwo innych rzeczy, które pomogły wprowadzić ich w świat pojęć matematycznych, a przy okazji poznać las jako miejsce życia wielu roślin, zwierząt i grzybów. "Delfiny" spojrzały na las przez pryzmat matematyki i przekonały się, że logicznego myślenia można uczyć się wszędzie.

« 1 z 6 »


 

URODZINY JASIA, MICHAŁA I MIKOŁAJA

Chłopcy, życzymy Wam wszystkiego najlepszego ! Dużo zdrowia i uśmiechu.

« 1 z 2 »


 

FAJERWERKI


 

OLIMPIADA SPORTOWA W SP NR 202

Za nami, kolejna już w tym roku szkolnym Olimpiada Sportowa. Jak zwykle wykazaliśmy się niezwykłą szybkością, co poskutkowało tym, że zajęliśmy 1 miejsce- dostaliśmy pamiątkowy dyplom i puchar. Rodzice- możecie być z nas dumni!

« 1 z 4 »


 

URODZINY ANTOSIA

Drogi Antosiu, z okazji twoich urodzin życzymy ci zdrówka, radości, szczęścia i pięknych prezentów

 

 

 

 

 


 

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE "DLA KOGO TEN PREZENT"

Podczas zabawy rozwijaliśmy myślenie i przypominaliśmy sobie jakie prezenty otrzymywaliśmy pod choinką


 

EUROPEJSKA BOŻONARODZENIOWA OZDOBA CHOINKOWA
Maks z bratem Mikołajem oraz Agnieszka z naszej grupy otrzymali wyróżnienie w konkursie plastycznym.Mikołaj, Maja Ł-P, Gabrysia, Julia i Łucja otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Wszystkim serdecznie gratulujemy.


 

CZYTAJĄCY RODZICE
Tym razem odwiedziła nas mama Maksa, p.Agata przeczytała nam dwie piękne historie pt."Megabombkowy hotel gwiazdkowy" oraz "Gdy Pola się zgubi". Dziękujemy za czytanie i zapraszamy kolejnych rodziców.


 

PRZEDSTAWIENIE ŚWIĄTECZNE PT: "ZMARTWIENIE ŚNIEŻYNEK"

« 1 z 4 »


 

PIERWSZY ŚNIEG

« 1 z 2 »


 

SPOTKANIE Z BORSUKIEM

17 grudnia odbyło się spotkanie z Policjantką z Wydziału Ruchu Drogowego i maskotą policyjną - Borsukiem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Borsuk i Pani Policjantka, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Borsuk zademonstrował dzieciom jak zapamiętać numer alarmowy- 112. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości oraz mogły zadać pytania związane z pracą policji.


CZYTANIE NA DYWANIE
Tym razem gościliśmy mamę Rysia, która przeczytała książkę autorstwa Barbary Gawryluk pt. " Pudełko pełne kotów". Dziękujemy za mile spędzony czas!


SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

« 1 z 4 »


 

IMIENINY ŁUCJI

Droga koleżanko, życzymy Ci zawsze na twarzy uśmiechu, zdrowia i spełnienia marzeń!


UBIERAMY CHOINKĘ

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia w naszej sali pojawiła się choinka, którą wspólnie ubraliśmy.

« 1 z 2 »


IMIENINY MIKOŁAJA

Z okazji imienin życzymy Ci zdrowia, radości i prezentów.


CO TO ZA ŚWIĘTY, KTÓRY ROZDAJE PREZENTY?

Rozwijamy umiejętność wycinania, prawidłowego posługiwania się klejem oraz sprzątania po skończonej pracy podczas zajęć plastycznych


CMC MASAŻYKI DZIECIĘCE
W tym roku w naszej grupie kontynuujemy metodę relaksacji "Dzieci dzieciom dar dotyku" autorstwa Evy Scherer.  Wprowadzenie programu przynosi wiele korzyści:
- grupa staje się spokojniejsza, jest mniej przejawów zachowań agresywnych w grupie
- wzrasta poziom empatii
- dzieci uczą się rozpoznawać negatywny - tzw,zły dotyk i zaprotestować
- lepiej się koncentrują na zajęciach


WYCIECZKA DO TVP

10 listopada "Delfiny wyruszyły na wycieczkę do Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza. W Telewizji czekała na naszych małych podróżników Pani Przewodnik, która zabierała dzieci kolejno do ciekawych, tajemniczych miejsc i zakamarków budynków TVP. W trakcie wycieczki nasze przedszkolaki dowiedziały się m.in. kim jest operator kamery, co to jest studio nagraniowe oraz jak właściwie wygląda telewizja “od kuchni”, odwiedzając m.in TVP Sport, czy studio Pytania na Śniadanie. Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w Muzeum Telewizji. 

« 1 z 4 »

Wycieczkę uznajemy za bardzo udaną!


CZYTANIE NA DYWANIE

Tym razem gościliśmy mamę Mai, która przeczytała dzieciom "Przygody Martynki" oraz "Królik Franek". Dziękujemy za odwiedziny!


WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 202

28 listopada "Delfiny" wybrały się z wizytą do Szkoły Podstawowej 202 na ul. Bytnara, gdzie wzięły udział w zwiedzaniu sal lekcyjnych, zajęciach informatycznych, ćwiczeniach gimnastycznych na hali sportowej oraz odwiedziły szkolną świetlicę, stołówkę oraz bibliotekę, gdzie dowiedziały się, jak należy wypożyczać książki.

« 1 z 5 »


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

26 listopada "Delfiny" brały udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie, które towarzyszyły im przez cały dzień. Każde dziecko opowiedziało, skąd ma swojego misia oraz jak się nazywa. Misie zasiadły na specjalnie przygotowanym miejscu, czekając cierpliwie na przebieg wydarzeń.Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią Pluszowego Misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Były wesołe tańce z misiami przy piosenkach znanych dzieciom, a także zagadki związane z bajką "Kubuś Puchatek". Na tablicy multimedialnej dzieci układały puzzle z misiem , a także miały za zadanie dokończyć jego rysowanie. Następnie przedszkolaki wykonały własne misiowe maski. Na zakończenie naszego dnia obejrzeliśmy bajkę "Miś Uszatek" oraz "Kubuś Puchatek"

« 1 z 4 »


ZE ŚPIEWNIKA DAWNEJ WARSZAWY

Łucja z naszej grupy i Jaś z grupy Rysi, któremu przygrywał na akordeonie Tata, reprezentowali nasze przedszkole na konkursie piosenki, który odbył się w Okęckiej Sali Widowiskowej. Oboje pięknie zaśpiewali, a Jaś zajął I miejsce.

Serdecznie Gratulujemy


KODOWANIE NA DYWANIE

Podczas zabawy dydaktycznej "Zbieram kubeczki" prawidłowo przeliczaliśmy kubeczki oraz oczka na kostce.

« 1 z 2 »


OPOWIASTKI Z LASU I NIE TYLKO

W domu kultury Kadr oglądaliśmy przedstawienie inspirowane książką pt."Powiastki Beatrix Potter". Wesołe świnki, myszki,  przyjacielskie wiewiórki i zapracowane szopy ukazywały nam relacje społeczne, z którymi spotykamy się już w dzieciństwie.


MOKOTOWSKA PRZEDSZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA

Nasza grupa wzięła udział w olimpiadzie, było to dla nas ciekawe doświadczenie i ogromna frajda. Zajęliśmy II miejsce. Otrzymaliśmy dyplom i grę planszową, a każdy z nas po medalu.

« 1 z 5 »


CZYTAJĄCY RODZICE

Odwiedziła nas mama Mai P. która przeczytała nam bajkę pt."Szary domek" Katarzyny Szestak. Dziękujemy za odwiedziny. Zapraszamy na czytanie kolejnych rodziców.


DANIA

W tym tygodniu gościliśmy u nas p. Magdę, która przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia nt. Danii. Utrwalaliśmy informację, gdzie położony jest ten kraj, jaka jest jego stolica, oraz co można tam zobaczyć i z czego słynie. Rozwiązaliśmy quiz odpowiadając bezbłędnie na wszystkie pytania oraz zagraliśmy w memory z flagami różnych państw. Dziękujemy Pani Magdo! 

« 1 z 3 »


ZAJĘCIA Z WYKORZYSTANIEM TABLICY MULTIMEDIALNEJ
Korzystając z tablicy, która jest w naszej sali, używamy jej do realizowania treści programowych naszej grupy. Tablica działa jak ogromny ekran dotykowy, umożliwiający wyświetlanie całej zawartości komputera. Dzięki interakcji z dzieckiem stanowi źródło doskonałej zabawy. Za pomocą specjalnych pisaków, dzieci mogą pisać, rysować, zaznaczać. Wpływa to pozytywnie na rozwój ich zmysłów oraz pobudza kreatywność.