ŚWIETLIKI

 


BITWA NA POMIDORY

Nasza podróż po Europie trwa nadal i teraz odwiedzamy gorącą Hiszpanię. Marzą się Nam wakacje na pięknej plaży i zabawy w morzu. Zanim jednak spakujemy się i wyjedziemy na wycieczkę dowiemy się kilku ciekawostek:

La Tomatina – święto obchodzone w hiszpańskiej miejscowości Buñol, położonej w prowincji Walencja, podczas którego uczestnicy obrzucają się nawzajem pomidorami. Bitwa na pomidory odbywa się w ostatnią środę sierpnia, stanowiąc główny punkt trwającej cały tydzień fiesty, która co roku przyciąga tysiące turystów z całego świata.

« 1 z 2 »


 

CZYTANIE NA DYWANIE

W piątek Naszym gościem była mama Sebastiana - Pani Agnieszka, która przeczytała Nam opowiadania dotyczące państw Unii Europejskiej. Bardzo dziękujemy za tak wspaniale opowieści 🙂


 

URODZINY MARYSI

Marysia w maju świętowała z Nami swoje 5 urodziny. Życzymy Ci Marysiu wielu wspaniałych chwil. STO LAT!

« 1 z 3 »


 

DOM DLA OWADÓW

Owady są bardzo ważne. Według niektórych badaczy stanowią ponad 75% wszystkich znanych gatunków zwierząt. Są wszechobecne i opanowały wszystkie środowiska na kuli ziemskiej. Owady są najczęściej małe i nie potrzebują zbyt dużo pożywienia oraz miejsca, aby przeżyć. Na początku w parku dzieci odnajdywały miejsca, w których możemy spotkać owady, następnie w sali poznały materiały przyrodnicze, które służą do budowy "hoteli dla owadów". Niedługo taki hotel stanie w naszym ogrodzie.

« 1 z 2 »


 

W OGRODZIE

Rozpoczął się czas prac ogródkowych. Sprzątamy, siejemy, sadzimy, podlewamy i czekamy aż coś wykiełkuje. Mamy nadzieję, że i w tym roku na naszych rabatach zagoszczą pyszne owoce i warzywa.


 

URODZINY SEBASTIANA

W kwietniu Sebastian obchodził swoje 5 urodziny. Życzymy mu wielu radosnych dni i głośno śpiewamy STO LAT!

« 1 z 3 »


 

BOCIAN NA MACIE

Wraz z nadejściem wiosny pojawiają się pierwsze kwiaty, nadlatują ptaki i budzą się zwierzęta. My na zajęciach z kodowania układaliśmy kolorowe kwadraty według podawanych współrzędnych. Na koniec naszym oczom ukazał bocian!

« 1 z 2 »


 

ZAKŁADAMY ZIELNIK
 

Pierwsze wiosenne wysiewy mamy już za sobą. W tym tygodniu na zajęciach poznaliśmy niektóre zioła i ich przeznaczenie. W sali założyliśmy też hodowle ziół. Mamy własny zielnik, którym się teraz opiekujemy i czekamy na pierwsze plony. Podlewanie i doglądanie naszych upraw sprawia wszystkim ogromna radość.

« 1 z 2 »


 

GRAM W ZIELONE

Zielony uważany jest za symbol życia i harmonii, a także uosobienie świeżości i inspiracji. W zależności od odcienia może wpływać kojąco lub orzeźwiająco na nasze samopoczucie. Zielony jest ulubionym kolorem Irlandczyków. Na zajęciach mieszaliśmy farby i uzyskiwaliśmy, różne odcienie  kolory zielonego. Wykorzystaliśmy do tego folie i stworzyliśmy wzorzyste prace.

« 1 z 3 »


 

Z WIZYTĄ W SZKOCJI

W marcowe piątkowe popołudnie odwiedził nas tato Julka i opowiedział wiele ciekawostek na temat Szkocji. Opowiadania p. Rafała okraszone były fotografiami, które sam wykonał w czasie swojego kilkuletniego pobytu na zielonej wyspie. Na początek ustaliliśmy gdzie na mapie Europy leży Wielka Brytania oraz z jakich krain się składa. Wspólnymi siłami zlokalizowaliśmy Szkocję na mapie Wielkiej Brytanii, obejrzeliśmy jej herb oraz szkockie banknoty i monety. Potem rozmawialiśmy o zwyczajach i ważnych miejscach dla tego regionu. Zdjęcia ukazały krajobraz w przeważającej części wyżynny i górski, a klimat w miarę ciepły i wybitnie morski, o niestabilnej pogodzie. To dlatego popularnym powiedzeniem wśród Szkotów jest: "jeśli nie podoba Ci się pogoda, poczekaj chwilę". P.Rafał pokazał na zdjęciach stolicę Szkocji - Edynburg i największe miasto - Glasgow. Zobaczyliśmy również Ben Nevis - najwyższy szczyt. Oglądaliśmy tradycyjne szkockie stroje ludowe. Nie wszystkie są takie same, rodziny szkockie należą do klanów, a każdy klan odznacza się wyjątkowym kolorem i wzorem kraty na kilcie. W szkockim folklorze pojawiają się też duchy i potwory. My wysłuchaliśmy historii o Nessie, potworze który zamieszkuje szkockie jezioro Loch Ness. To tylko kilka ciekawostek z tamtego popołudnia. Było ich dużo więcej! Jeszcze raz bardzo dziękujemy Tacie Julka za tak ciekawą wirtualną wycieczkę!

« 1 z 2 »


 

TĘCZA

Każdy kraj i region ma swoje legendy. Na pewno znasz tą o warszawskiej Syrence, o Smoku Wawelskim lub królu Popielu, którego zjadły myszy. A czy znasz jakieś legendy z Wielkiej Brytanii? Na początek chcemy przedstawić Ci skrzata, który stał się jednym z symboli Irlandii. Charakterystyczny zielony strój i specyficzne poczucie humoru to jego znaki rozpoznawcze. A zatem: Panie i Panowie – oto Leprechaun.


 

CZYTANIE NA DYWANIE

Dziękujemy Pani Indze za piątkową wizytę i ciekawą lekturę o kosmicznych przygodach 🙂


 

MAMO, TATO POBAWMY SIĘ RAZEM

20 marca odbyły się w naszej grupie zajęcia z cyklu " Mamo, Tato pobawmy się razem". Zajęcia miały charakter otwarty, zatem dzieci mogły zaprosić na nie dowolną osobę spośród rodziny. Gościliśmy więc mamy, tatusiów oraz babcie. Uczestnicy zajęć wzięli udział w zabawach ruchowych i ćwiczeniach gimnastycznych z elementami Ruch Rozwijającego W. Sherborne. Wszystkim gościom dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia na kolejnych zajęciach z cyklu "Mamo, Tato, pobawmy się razem"

« 1 z 2 »


 

MARZANNA

Przygotowując się na nadejście wiosny wykonaliśmy wspólna pracę plastyczną - Marzannę. Przygotowaliśmy głowę z kartonu, na której wyrosły włosy w różnych odcieniach zieleni. Jej ubranie pokryte zostało kwiatami, tęczą, słońcem, śniegiem, bałwankami, itp. Wszystkie elementy na Naszej Marzannie wykonaliśmy w materiałów wtórnych i ozdobiliśmy ją wiosennymi robaczkami i kwiatkami.

« 1 z 3 »

Nasza Marzanna pojechała na konkurs organizowany przez Przedszkola nr 67 "Służewiaczek", gdzie zajęła I miejsce!

 


 

OBIAD U KRÓLOWEJ

Zapoznanie z brytyjskim zwyczajem picia herbatki, wdrażanie do kulturalnego zachowania się przy stole. Mata do kodowania zamienia się w duży, rodzinny stół, który posłużył nam do przedstawienia zasad obowiązujących przy jego nakrywaniu.

  1. Dzieci układają swobodnie naczynia na macie.
  2. Przygotowany szablon umieszczamy na tablicy: sztućce, filiżanka, talerzyk. . Dzieci sprawdzają, czy ułożyły odpowiednio sztućce i określają ich położenie: łyżka i nóż po prawej stronie, widelec- po lewej stronie talerza.


 

URODZINY BARTKA

 

 

12 marca swoje święto obchodził Bartek! Wspólnie uczciliśmy 5 rocznicę urodzin naszego kolegi. Bartku, jeszcze raz życzymy Ci wszystkiego najlepszego, dużo uśmiechu i spełnienia marzeń!

« 1 z 5 »


 

LONDYN - CZYTAMY Z MAMĄ JANKA

Pani Karolina odwiedziła Nas, aby opowiedzieć Nam trochę o Londynie i poczytać o Misiu Paddingtonie. Znamy tego rozrabiakę bardzo dobrze i lubimy jego przygody. Państwo Brown mieli z nim prawdziwe urwanie głowy. 

« 1 z 2 »

Przymierzyliśmy też kask brytyjskiego policjanta, a Janek zostawił w przedszkolu ciekawą książkę pt.: "Londyn", którą polecamy wszystkim do przeczytania 🙂


 

CZYTANIE NA DYWANIE

Nasze piątkowe popołudnie z książką cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Świetliki są bardzo dumne i szczęśliwe kiedy goszczą swoich rodziców w grupie przedszkolnej.

Mama Anielki czyta Przygody Koziołka Matołka oraz Cynki Dzwoneczek

Mama Łukaszka i książka pt. "Trojaczki"

Mama Jasia w odwiedzinach z książką "Go to the ZOO"

Dziękujemy i zapraszamy wszystkich chętnych!

 


BAL KARNAWAŁOWY

« 1 z 3 »


FRANCJA I ESTONIA - KODUJEMY

Lubimy zabawy z kodowaniem. Uczymy się w ten sposób logicznie myśleć. Tym razem na zajęciach z matą do kodowania poruszaliśmy się wg instrukcji słownej kolegi. Musieliśmy dotrzeć ze startu do mety możliwie jak najkrótszą drogą. Zadanie było utrudnione, ponieważ był też drugi warunek - po drodze należało zebrać wszystkie żółte kwadraty. Następnie naszym zadaniem było odnaleźć błąd w strzałkowym kodzie. Na koniec układaliśmy wg kodu flagę Francji i Estonii.

« 1 z 2 »


DZIEŃ FRANCUSKI

Cóż to był za dzień! Francja elegancja! w naszej sali królowały paski, berety, apaszki, granaty, czerwienie i biele. Cały dzień rozmawialiśmy o przysmakach francuskich, tradycjach, zwyczajach i ważnych zabytkach. Pani Asia przeczytała nam bajkę o Walentynce, która jeździła na rowerku. Ta bajeczka jest też znana jako piosenka dla dzieci.

Po południu odwiedziła Nas Pani Geraldine, która pochodzi z Francji. Opowiedziała nam kilka ciekawostek o święcie Trzech Króli, jak obchodzony jest Prima Aprilis oraz dlaczego Francuzi tak kochają naleśniki. Mogliśmy spróbować swoich sił w przewracaniu naleśników na patelni i nie było to wcale łatwe.

« 1 z 3 »


STROJE KARNAWAŁOWE

Czekając na bal karnawałowy i podczas rozmów o Francji poruszyliśmy temat mody i projektowania kostiumów. W jaki sposób projektanci przygotowują piękne ubrania i co to jest projekt? Znając odpowiedzi na te pytania ruszyliśmy do pracy i stworzyliśmy autorską kolekcję kreacji wieczorowych 🙂


URODZINY W LUTYM

W tym miesiącu urodziny obchodziła nasza koleżanka Asia. Razem z rodzicami upiekła pyszne ciasto z owocami i zrobiła sałatkę. Z okazji jej urodziny zaśpiewaliśmy głośne "Sto lat" i pobawiliśmy się w "Calineczkę". Wszyscy życzymy Asi uśmiechu i radości. Sto lat!

« 1 z 3 »


KODOWANIE 

Zajęcia otwarte „Kodowanie na dywanie” – prezentacja metody kodowanie off-line. „Elementy kodowania można wprowadzać na różne sposoby. Warto zacząć od zabaw okołoprogramistycznych rozwijających logiczne, algorytmiczne myślenie i szeroko rozumiane miękkie kompetencje. Aktywności offlinowe poprzez pracę z konkretem, doświadczanie, ułatwią dzieciom zrozumienie wielu podstawowych pojęć dotyczących kodowania. Warto uzupełniać je pracą z wykorzystaniem nowoczesnych technologii pamiętając o zachowaniu odpowiednich proporcji czasowych uwzględniających wiek i możliwości dzieci.” – cytat z książki „Kodowanie na dywanie”

« 1 z 3 »


CZYTAMY Z MAMĄ ADASIA

Razem z Panią Olą, Natalią i Adasiem przeczytaliśmy opowieść o przygodach dzielnych rycerzy Jedi. Ciekawi jesteśmy jak dalej potoczą się ich losy.

Dziękujemy za wizytę 🙂


KUBECZKOWY ZAWRÓT GŁOWY

Podczas ferii mieliśmy trochę czasu, żeby eksperymentować i odkrywać. Zaczęliśmy od tego co lubimy najbardziej! Sprawdzaliśmy ile kubeczków można ustawić w jednej wieży, kto zbuduje dłuższy mur, czy zmieścimy się do zamku i ile zajmie nam czasu jego budowa. Wszystko sprawdzone, dowody na zdjęciach 🙂

« 1 z 2 »


CZYTAMY Z MAMĄ ASI

Pani Monika przeczytała Nam w piątek bardzo ciekawą książeczkę pt.: "Zatrudnię superbohatera". Polecamy ją wszystkim, którzy maja problem z sprzątaniem i małym bałaganem w pokoju 🙂

Dziękujemy za odwiedziny 🙂


TEATRZYK PT.: "CZARODZIEJSKIE KRZESIWO"

« 1 z 2 »


WIZYTA W ESTONII

W poniedziałek przywitaliśmy w przedszkolu wyjątkowych gości, żonę Ambasadora Estonii - Panią Liis Roger oraz pracownicę Ambasady Panią Magdę. Nasi goście przygotowali dla Nas prezentację zdjęć, plakatów oraz różnych rzeczy przywiezionych z Estonii. Dowiedzieliśmy się jak mówimy Dzień dobry dzieci! czyli: Tere lapsed!. Poznaliśmy główne miasto w Estonii, czyli stolicę Tallinn. Pani Magda opowiedziała Nam jak wygląda Estonia? – jest tam bardzo dużo lasów, jezior i bagien. A dlaczego Estończycy lubią chodzić do lasu? – zbierają jagody, maliny, jeżyny, grzyby, odpoczywają i często przytulają się do drzew. 

Nas ciekawiło bardzo jak wygląda zima w Estonii? Jest dłuższa od naszej, zimniejsza i jest bardzo dużo śniegu, wiele osób umie jeździć na nartach biegówkach, ludzie bardzo często chodzą do sauny, a po wyjściu z sauny tarzają się w śniegu albo skaczą do przerębla.

Nie tylko zimą w Estonii jest ciekawie. Latem odbywa się piękny Festiwal Pieśni, gdzie wszyscy przychodzą wspólnie śpiewać i są ubrani w kolorowe tradycyjne stroje. Latem rosną też ulubione kwiaty Estończyków – chabry.

Pani Liis potrafi  grać na estońskim instrumencie strunowym o nazwie kannel. Mogliśmy posłuchać kilku utworów, a następnie przy dźwiękach instrumentu pobawić się w znaną estońską zabawę dla dzieci "Kto w ogrodzie" . Polega ona na tym, że dzieci chodzą w koło, trzymając się za ręce i śpiewając, a jedno dziecko pozostaje w środku koła jako „pszczółka”. W pewnym momencie "pszczółka" zaczyna fruwać slalomem pośród chodzących dzieci i na koniec wpycha jedno dziecko do środka, które teraz staje się "pszczółką", a cała piosenka zaczyna się od nowa. 

Kes aias, kes aias, mesilane aias.                   / W ogrodzie, w ogrodzie, kto w ogrodzie lata?

Mis nimi, mis nimi, ............ tema nimi.        / To pszczółka, to pszczółka, ........................... to jej imię.

Käi läbi, käi läbi, käi läbi roosipõõsaste        / I krąży, i krąży, wokół krzaczka róży lata,

ja otsi kohta, kus sa saad                               / Szuka kogo skrzydłem złapać

ja lükka teine sisse                                         / I razem z nim latać.

« 1 z 3 »


URODZINY W STYCZNIU

16 stycznia świętowaliśmy urodziny Hani. Przygotowaliśmy kilka zabaw z chustą animacyjną, a dla jubilatki specjalną niespodziankę - nazywana "Calineczką". Jest to zabawa polegająca na zawijaniu chusty i podrzucaniu osoby, która znajduje się w środku.

« 1 z 2 »

Hani życzymy dużo uśmiechu! STO LAT!


CZYTANIE Z MAMĄ OLKA

Pani Ewelina przeczytała Nam opowiadanie o kocie Groszku. Jego przygodny bardzo Nas zainteresowały, ponieważ wprost uwielbiamy zwierzęta. Po skończonym czytaniu mogliśmy obejrzeć wszystkie ilustracje, a Groszek został z Nami na parę dni dłużej.

Bardzo dziękujemy 🙂


WIZYTA PANI STRAŻAK
 

Tuż przed świętami odwiedził nas bardzo ciekawy gość - Pani Strażak, która zdradziła nam niektóre tajniki pracy strażaków. Wysłuchaliśmy ciekawostek związanych z ich pracą zawodową, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dowiedzieliśmy się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Przy okazji utrwaliliśmy sobie numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy – 112.
Przez chwilę wszyscy mogliśmy się poczuć jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie. Wzięliśmy też udział w ćwiczeniach rozwijania i zwijania węża. Po wizycie zgodnie przyznaliśmy, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny to bardzo nam się podoba. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci. Dziękujemy P. Natalii, mamie Julka, za zorganizowanie spotkania!

« 1 z 2 »


BAŁWANKI


JASEŁKA

« 1 z 7 »


PIERWSZY ŚNIEG


SPOTKANIE Z BORSUKIEM

17 grudnia odbyło się spotkanie z Policjantką z Wydziału Ruchu Drogowego i maskotą policyjną - Borsukiem. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Borsuk i Pani Policjantka, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Borsuk zademonstrował dzieciom jak zapamiętać numer alarmowy- 112. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości oraz mogły zadać pytania związane z pracą policji.


DZIEŃ INNY NIŻ WSZYSTKIE

W Naszym przedszkolu rozpoczęliśmy comiesięczny cykl "Dzień inny niż wszystkie". W ramach tej inicjatywy proponujemy dzieciom zabawy i zajęcia w radosnej atmosferze mające na celu:

  • zachęcenie do odgrywania różnych ról
  • badanie własnych możliwości
  • przełamywanie nieśmiałości
  • będziemy uczyć dzieci wzajemnej akceptacji
  • tolerancji dla odmienności
  • swobodnego wyrażania uczuć i ekspresji współdziałania w grupie i społeczności przedszkolnej

« 1 z 3 »


 

POPOŁUDNIE Z KSIĄŻKĄ

W piątkowe popołudnie mieliśmy przyjemność gościć mamę Julka. P. Natalia przyszła do nas z książką pt. "Zima Muminków", a także z bardzo miłym gościem. Był to jeden z bohaterów książki, Tato Muminka. Przygody Muminków poznajemy w ramach realizacji projektu ""Podróże po Europie". W tym miesiącu odwiedzamy Szwecję i Finlandię, z której pochodzą właśnie Muminki. Dziękujemy serdecznie P. Natalii za wspólnie spędzony czas.


 

I MIEJSCE W MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM KONKURSIE
"NAJPIĘKNIEJSZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA"

14 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa", zorganizowanego przez Przedszkole nr 147 dla dzielnicy Mokotów. Miło nam poinformować, że nasza grupa otrzymała w konkursie I miejsce. Jesteśmy dumni z nagrody, ale najbardziej cieszy nas fakt, że możemy pomóc dzieciom w potrzebie. Wszystkie szopki zostaną bowiem przekazane na licytację, a uzyskany dochód w całości zostanie przeznaczony na rzecz Towarzystwa Pomocy Dzieciom Mokotów. Dziękujemy bardzo wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie szopki.

« 1 z 2 »


SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

12 grudnia odwiedziła Nas bardzo zapracowany Święty Mikołaj. Zanim jednak przyszedł to podczas teatrzyku pt: "Święta na świecie", dowiedzieliśmy się skąd pochodzi Mikołaj, gdzie mieszka i że nie przychodzi do wszystkich dzieci. Czasami zamiast niego możemy spotkać Dziadka Mroza lub Wróżkę. Bawiliśmy się świetnie, a Mikołaj w tym czasie ciężko pracował i układał prezenty pod choinką 🙂

« 1 z 11 »


URODZINY W GRUDNIU

Przed świętami celebrowaliśmy ważne wydarzenie dla czwórki naszych rówieśników. 10.12 obchodziliśmy urodziny Anielki, Łucji, Jasia i Mateusza. Jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego najlepszego 🙂

« 1 z 4 »


CZYTANIE NA DYWANIE

Dziękujemy Pani Karolinie, za przeczytanie opowiadań z książki Star Wars. Bardzo lubimy przygody Luka Skywalkera i Mistrza Jody. 

Podziękowania kierujemy również do Pani Oli, za wspólne spędzone popołudnie z nami i książką. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy opowiadań pt. Piotrek umie się dzielić" i "Owca kierowca"

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, który tak licznie włączają się w akcję "Czytanie na dywanie".


 

UBIERANIE CHOINKI

Ubieranie choinki to jedna z najpiękniejszych tradycji świątecznych. Trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez tego zielonego drzewka, ubranego w bombki i kolorowe lampki. To jak Święty Mikołaj bez brody!

« 1 z 2 »


 

OZDABIANIE PIERNIKÓW

Wraz z uczennicami z pobliskiej szkoły mieliśmy okazję uczestniczyć w mini warsztatach lukrowania pierników, w ramach projektu "Pierniki dla Seniorów".  Przy świątecznych zapachach i akompaniamencie bożonarodzeniowych kolęd zaczęliśmy lukrować i przyozdabiać ciastka z piernika. Do tych czynności mieliśmy do dyspozycji kolorowy lukier oraz przeróżnego rodzaju naturalne posypki. Każdy z nas polukrował kilka pierników, które potem pięknie opakowane zostaną przekazane, jako świąteczny prezent dla seniorów. Mamy szczerą nadzieję, że polukrowane przez nas pierniki napełnią ciepłem serca obdarowanych osób.

« 1 z 2 »


LOT - WYCIECZKA NA LOTNISKO

Lotnictwo Latanie… Podróże… - to pobudza wyobraźnię, rozbudza marzenia, skłania do stawiania pytań i szukania odpowiedzi. Dzięki uczestnictwu w programie edukacyjnym proponowanym przez Polskie Linie Lotnicze LOT dzieci szukały odpowiedzi na wiele nurtujących je pytań dotyczących pracy całego lotniska. Mieliśmy okazję zobaczyć siedzibę LOT-u, LOT AMS - hangar z samolotami oraz Lotnisko Chopina w Warszawie pod opieką animatorów. W trakcie wycieczki wzięliśmy udział w różnych warsztatach, grach i zabawach.

« 1 z 4 »

 


NIEBO

Niebo nad naszymi głowami skrywa wiele tajemnic, często zmienia barwy, a czasami groźnie grzmi i straszy deszczem. Jak to się dzieje, że w ciągu jednego dnia potrafi zmienić kolor kilka razy. Dziś próbowaliśmy sprawdzić, czy za pomocą farby uda nam się skopiować obrazy malowane na niebie. Efekt do podziwiania w szatni 🙂

« 1 z 2 »


CZYTANIE NA DYWANIE

Naszym gościem po raz kolejny była mama Anielki - Pani Agata. Tym razem z książką o dwóch niesfornych koziołkach. Teraz już dobrze znamy tych poznańskich rozrabiaków 🙂 

Dziękujemy za odwiedziny.


KODOWANIE

Nasza grupa coraz lepiej radzi sobie z kodowaniem na macie offline. Wykonujemy trudniejsze zadania, układami dłuższe kody i próbujemy określać współrzędne. To wszystko i wiele innych zadań okazuje się dziecinnie proste 🙂


GŁODNE MISIE - ZABAWA ZRĘCZNOŚCIOWA

« 1 z 2 »


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

26 listopada braliśmy udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie, które towarzyszyły im przez cały dzień. Każde dziecko opowiedziało, skąd ma swojego misia oraz jak się nazywa. Misie zasiadły na specjalnie przygotowanym miejscu, czekając cierpliwie na przebieg wydarzeń.Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią Pluszowego Misia, były wesołe tańce z misiami przy piosenkach znanych dzieciom, a także zagadki związane z bajkami o znanych misiach.