Króliczki w II semestrze

Dinozaury

Dostaliśmy kolorowankę Dinozaura do pokolorowania. Potem okazało się, że można go „ożywić” za pomocą aplikacji. Było dużo śmiechu i zabawy.

Obrazek Dinusia do pobrania

Zajęcia z uczniami kl III

Odwiedzili przedszkole uczniowie klasy III Szkoły Zawodowej. Zaprosiliśmy ich do wspólnej zabawy z gumą taneczną i szarfami.

Kodujące przedszkolaki – Zadanie 1 ciąg dalszy

Budujemy dom Ani.
Z kolorowych kubeczków budowaliśmy dom Ani. Uczymy się co to jest poziom i pion na macie.

Dinozaury

Zadanie wymagało skupienia. Najpierw wycinaliśmy obrazki dinozaurów, potem Starsi – układali dinusie w kwadratach – w dużym kwadracie cztery różne gatunki. Młodsi układali każdy gatunek w osobnym kwadracie.

Kodujące przedszkolaki – Zadanie 1

Dołączyliśmy do ogólnopolskiego programu „Uczymy dzieci programować”. W tej edycji będziemy kształtować kompetencje kluczowe. Pierwszy temat to Rozumiem i tworzę informację.
Naszym zadaniem było wysłuchanie rymowanki o Ani, w grupach wskazywanie prawidłowej odpowiedzi poprzez wskazanie odpowiedniego kubeczka. Nawet na podchwytliwe pytania Pani znaliśmy odpowiedzi.

Jesteśmy coraz bardziej samodzielni

We wtorki śniadania będą w formie stołu szwedzkiego. Samodzielnie będziemy przygotowywać dla siebie kanapki. Następnego dnia spróbowaliśmy, czy damy radę samodzielnie nakładać sobie obiad. Udało się.

« z 2 »

Czy to naprawdę spadł śnieg?

„Tak się zachmurzyło, słonko się ukryło, pada, pada, śnieżek biały, dawno go nie było…” Zdążyliśmy wyjść do ogrodu, gdy jeszcze leżał, ale szybko się roztopił. Zima nas nie rozpieszcza w tym roku.

Którędy droga?

W czasie ferii gościliśmy koleżanki i kolegów z sąsiedniej grupy. Wspólnie bawiliśmy się zabawę „Którędy droga”, uczyliśmy się uważnie obserwować, myśleć logicznie. Każdy z nas przeszedł drogę.

Karnawałowa matematyka

W czasie zajęć uczyliśmy się układać obrazki według kolejności zdarzeń.

Czytający rodzice

Odwiedziła nas mama Ali, wysłuchaliśmy ciekawych historii z książki „Dzieci z ulicy Awanturników” Astrid Lindgren. Potem wspólnie bawiliśmy się w zabawę „Stary niedźwiedź”