Grupa V Rekiny

Rekiny razem się trzymają ,
o środowisko dbają i innych wspierają, 
bo dobre serca mają.
Rekin Ci pomoże o każdej porze 

Do przedszkola chodzimy trzeci rok. Uczą nas Panie Agnieszka i Diana.
Wspiera je Pani Dorota, a o salę dba Pani Cecylia
Pani Agnieszka uczy nas też języka angielskiego


Opowiadamy o znakach drogowych.

Obejrzyj i przewiń strzałką do następnego filmu.


„Piękna Nasza Polska Cała”

Nasze Przedszkole dołączyło do projektu „Piękna Nasza Polska Cała” . Wszystkie zdjęcia oraz realizacja działań będą umieszczane na stronie placówki oraz na Facebook’u w Grupie Projektowej. Prosimy o pobranie i wypełnienie zgód na publikacje zdjęć, filmów i realizacji zawierającej wizerunek dziecka. Zgody do pobrania przy wejściu głównym. Dziękujemy


Woda i jej właściwości

W związku z realizacją bloku tematycznego dotyczącego naszych zmysłów, dzieci określały właściwości wody. Jej kolor, stan oraz smak. Dzieci poznawały wodę wszystkimi zmysłami.


Popołudniowe zabawy

Późnymi popołudniami Rekiny spędzają czas na zabawach swobodnych w kącikach.


Jesienne drzewa

Rekiny wiedzą jaką mamy porę roku. Wiemy także, że to wczesna jesień i drzewa nadal mają kolorowe liście. Malowaliśmy dziś liście za pomocą pędzli, które zawsze mamy przy sobie – naszych palców. Po skończonej pracy dzieci umyły ręce, paletki a także przetarły podłogę jeśli się ubrudziła 🙂

« 1 z 2 »

Jesteśmy samodzielni

Dzięki samodzielności pokonam trudności – to autorski projekt naszej placówki. Od najmłodszych lat przyzwyczajamy dzieci do samodzielnego wykonywania wszystkich czynności a także do utrzymywania porządku. Dzieci nie tylko dbają o porządek w zabawkach, ale także o to by blaty były czyste, pod stołem nie było okruchów czy papierków. Kiedy coś się wyleje lub upadnie na podłogę, dzieci wiedzą że należy po sobie posprzątać. (Oczywiście pani Cecylia pomaga i poprawia, ale nadrzędny cel to kształtowanie prawidłowych odruchów i nawyków 😉 )

« 1 z 2 »

Praca domowa – znajdujemy znaki drogowe

Po zajęciach z ruchu drogowego, każdy Rekin miał za zadanie odszukać poznane znaki i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Czekamy na resztę zdjęć od dzieci. Wtedy każdy opowie o swoim zdjęciu i o znaku, który jest widoczny.

« 1 z 4 »

Kodowanie na dywanie – liczymy

Rekiny utrwaliły przeliczanie i liczenie do 10, kierunki względem własnego ciała oraz płaszczyzny (prawo, lewo, w przód, w tył, w górę, w dół). Dzieci miały za zadanie odkodować drogę z pkt A do pkt B.
Trasa była podzielona na odcinki, każdy odcinek miał spełniać odpowiedni warunek: kolor, ilość kwadratów oraz kierunek, w którym będziemy je dokładać.


Palce połamańce

W wolnej chwili uczymy się również tych mniej potrzebnych w życiu rzeczy… ale zabawnych 🙂

Let’s count!

Dziękujemy Izie i Jackowi za przyniesienie kasztanów. Posłużyły nam do nauki przeliczania w języku polskim i angielskim.


Zabawy w ogrodzie

Póki pogoda dopisuje, każdą wolną chwilę spędzamy na podwórku. Placyk podzielony jest na 4 części, na które uczęszczamy rotacyjnie. Po każdej grupie placyk jest dezynfekowany.


Międzynarodowy Dzień pokoju

21 września obchodziliśmy Dzień Pokoju. Rekiny razem z Panią Dianą samodzielnie przygotowały wspólną flagę pokoju.


Dzień kropki

15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Rekiny obejrzały krótką bajkę „The Dot” Petera H. Reynoldsa o dziewczynce imieniem Vashti, która odkrywa swój talent artystyczny. dzieci obejrzały go w języku polskim oraz angielskim. Następnie samodzielnie wykonały pracę, której początkiem była zwykła kropka. Na koniec na tablicy próbowały za pomocą jednego pociągnięcia połączyć wszystkie kropki.

« 1 z 2 »

Ćwiczenia przygotowujące do nauki pisania

Dzieci każdego dnia rozwijają grafomotorykę oraz wykonują szereg zadań, które są wstępem do nauki pisania. Zadanie polegało na odnalezieniu drogi danego zwierzęcia do domu w którym mieszka a także narysowaniu jej po śladzie. Dodatkowo dzieci poszerzyły słownictwo o nazwy budynków gospodarstwa wiejskiego.


Język angielski – Body parts part 2


Rytmika

Od dziś znów odbywają się zajęcia umuzykalniające z Panią Jolą.


Wspomnienia z wakacji

Malowaliśmy farbami nasze wspomnienia z wakacji

« 1 z 5 »

Prawa czy lewa ?

Poznajemy prawą i lewą stronę. Aby zapamiętać gdzie jest prawa reka, każde dziecko otrzymało wstążeczkę, która pomoże rozróżnić prawą stronę od lewej. Następnie określaliśmy w którą stronę porusza się pojazd lub zwierzę, rysując właściwe strzałki.

« 1 z 2 »

Gimnastyka

We wtorki i czwartki nasza Grupa będzie brała udział w zajęciach gimnastycznych i ruchowych w sali wielofunkcyjnej.


Język angielski

Rozpoczelismy zajęcia z języka angielskiego. Poznaliśmy dwie piosenki.
Poćwiczylismy podstawowe zwroty oraz utrwaliliśmy nazwy części ciała, zwłaszcza twarzy